Trefl zwycięski dzień przed Wigilią i ostatnim meczu w 2023 roku

W sobotę, 23 grudnia, siatkarze Trefla rozgrywali ostatni mecz ligowy w 2023 roku. W Ergo Arenie rywalem był Indykpol AZS Olsztyn. Pierwszego seta, który trwał ponad pół godziny, gdańszczanie wygrali na przewagi. Dwa kolejne nie były aż tak wyrównane, ale gospodarze do końca musieli być czujni. MVP spotkania został Mikołaj Sawicki.
23.12.2023
Na środku siatkarz w białej koszulce wystawia piłkę (tej nie widać na zdjęciu), po lewej inny w białej koszulce w wyskoku, po prawej siatka, w tle trybuny
W wyskoku Patryk Niemiec, który w całym spotkaniu zdobył 8 punktów

Odkuć się za Nysę

Tydzień wcześniej - w niedzielę, 17 grudnia, Trefl Gdańsk z PSG Stalą Nysa 0:3. To nie było udane spotkanie podopiecznych trenera Igora Juricicia, tylko dwóch zawodników mogło się pochwalić zdobyczą ponad 10 punktów - Kewin Sasak i Piotr Orczyk, którego gdański szkoleniowiec wprowadził w pierwszej partii, gdy jego zespół przegrywał już dość wysoko.

W sobotę, 23 grudnia - dzień przed Wigilią - Trefl podejmował w Ergo Arenie olsztyński Indykpol AZS. Z powodu drobnych urazów w składzie meczowym nie znaleźli się Jan Martinez Franchi, Lukas Kampa oraz Jordan Zaleszczyk. W pierwszej szóstce pojawili się rozgrywający Kamil Droszyński oraz Janusz Gałązka, Patryk Niemiec, Mikołaj Sawicki, Piotr Orczyk, Kewin Sasak oraz libero Voitto Koykka.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU

Set, który trwał 34 minuty

Przedświąteczna atmosfera udzielała się kibicom na trybunach, ale na parkiecie od samego początku trwała twarda walka o każdy punkt. Otwarcie należało do „gdańskich lwów”, ale gdy wyszli przez chwilę na dwupunktowe prowadzenie, to goście natychmiast odrobili straty.

Tak było przez pół godziny. Pierwszą piłkę setową mieli olsztynianie, jednak skutecznym atakiem na 24:24 nadzieje gospodarzom przywrócił Orczyk. Pierwszą partię po 34 minutach zwyciężyli siatkarze z Gdańska 29:27.

Wygrali jeszcze dwa

W drugiej partii więcej ciekawszej siatkówki pokazali goście z Olsztyna, gdańszczanie w pewnym momencie tracili do rywali nawet cztery "oczka" (7:11). Na prowadzenie wyszli przy stanie 17:16 i nie oddali go już do końca tej części gry. 25:22.

Trzeci set to ponownie lekka przewaga Trefla. Patryk Niemiec pojedynczym blokiem zatrzymał rywali (6:4), ale główną siłą napędową gdańszczan był Kewin Sasak. To jemu rozgrywający posyłał najwięcej piłek a atakujący skutecznie punktował. Gospodarze wygrali do 21, Sasak okazał się najskuteczniejszym w zespole (15 punktów). MVP spotkania został wybrany Mikołaj Sawicki - 14 punktów.

Trefl po tym zwycięstwie zajmuje piąte miejsce w tabeli PlusLigi. Następne spotkanie na wyjeździe 3 stycznia 2024 roku w Częstochowie.

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

Trefl: Sasak 15, Sawicki 14, Orczyk 12, Niemiec 8, Gałązka 5, Droszyński 2, Koykka (l) oraz Nasevich

Indykpol AZS: Souza 12, Armoa 12, Sapiński 9, Jakubiszak 8, Karlitzek 4, Szymendera 3, Hawryluk (l) oraz Ciunajtis (l), Tuaniga