Trefl zagra z Asseco Resovią a sportowcy pomalują bombki

W czwartkowy wieczór, 8 grudnia, fanów siatkówki czekają spore emocje: Trefl Gdańsk w Ergo Arenie podejmuje trzeci w tabeli PlusLigi Asseco Resovię Rzeszów. Gdy siatkarze będą toczyć zacięty bój o ligowe punkty, przy parkiecie m.in. byli i obecni sportowcy będą malować bombki, które trafią na licytację na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Początek meczu o godz. 18.30.
07.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Siatkarze Trefla Piotr Orczyk i Mariusz Wlazły swoje bombki już pomalowali. Trafią na licytację na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci
Siatkarze Trefla Piotr Orczyk i Mariusz Wlazły swoje bombki już pomalowali. Trafią na licytację na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci
fot. Trefl Gdańsk

Trefl zagra z Asseco Resovią

Grudzień jest dość intensywny dla siatkarzy Trefla. Mecze co kilka dni. W poniedziałek, 5 grudnia, grali w Ergo Arenie z GKS Katowice, wygrali 3:1 a MVP spotkania został Bartłomiej Bołądź, zdobywca aż 29 punktów.

- Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, że Katowice przyjadą walczyć o zwycięstwo, popełnialiśmy trochę za dużo prostych błędów, w polu serwisowym nie graliśmy tak, jak wcześniej, więc kilka rzeczy mamy teraz do poprawy. Ale przede wszystkim cieszymy się z tego, że wygraliśmy. Każdy mecz jest ważny i jednocześnie ciężki, ponieważ myślę, że od czwartego-piątego miejsca do czternastego-piętnastego każdy z każdym może wygrać - mówił atakujący Trefla. 

Trefl jest piąty w tabeli. W czwartek, 8 grudnia, gra kolejne spotkanie, w hali na granicy Gdańska i Sopotu podejmie trzeci zespół PlusLigi Asseco Resovię Rzeszów. Trzy dni później - w niedzielę, 11 grudnia - gdańszczan czeka wyjazdowy mecz z Projektem Warszawa.  

Na parkiecie mecz a obok malowanie bombek 

Pojedynek Trefla z Asseco Resovią rozpocznie się w czwartek, 8 grudnia, o godz. 18.30. Gdy siatkarze obu zespołów będą walczyć o ligowe punkty obok boiska m.in. byli i obecni świetni sportowcy, trener czy polityk będą malować bombki, które trafią na przedświąteczne licytacje dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Wśród malujących będą Anna Rogowska - była mistrzyni skoku o tyczce, trener koszykarzy Trefla Sopot Żan Tabak, piłkarz Lechii Gdańsk Mario Maloća, były pływak Marek Krawczyk, siatkarski wicemistrz świata z 2006 roku Wojciech Grzyb, poseł Jarosław Wałęsa, dziennikarz Robert Silski. 

Kibice zgromadzeni w Ergo Arenie będą mogli na żywo przyglądać się popisom artystycznym gości, a następnie podziwiać wszystkie świąteczne ozdoby przygotowane dla Pomorskiego Hospicjum. W hali obecni będą także wolontariusze, którzy opowiedzą o działalności Hospicjum, powiedzą kiedy i w jaki sposób w Internecie rozpoczną się licytacje bombek

Ze względu na siatkarskie obowiązki, zawodnicy Trefla swoje bombki przygotowali wcześniej. Bombki wcześniej pomalowali także trener Lechii Marcin Kaczmarek oraz piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk. 

O Pomorskim Hospicjum dla Dzieci 

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego. Wśród nich znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.

Celem opieki hospicyjnej jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny.

Najważniejszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, jednak Hospicjum nie zapomina również o wsparciu psychologicznym i duchowym.

 

Pierwszy gwizdek czwartkowego meczu rozbrzmi o godz. 18:30, bilety czekają na www.gdanskielwy.pl

 

TV

Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, z wizytą w Gdańsku