• Start
  • Wiadomości
  • Trefl w PlusLidze. Inauguracja w środę w Gdańsku i powitanie mistrza świata

Trefl w PlusLidze. Inauguracja w środę w Gdańsku i powitanie mistrza świata

W środę, 17 października, siatkarze Trefla rozegrają pierwszy mecz PlusLigi w sezonie 2018/2019. Rywalem będzie GKS Katowice, kibice będą mieli okazję powitać w Ergo Arenie mistrza świata Piotra Nowakowskiego. Odwołane spotkanie gdańszczan ze Stocznią Szczecin odbędzie się w innym terminie. - Oba kluby mają się porozumieć w tej kwestii - mówi Cezary Matusiak z PLS.
( Publikacja: 16.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tak siatkarze Trefla cieszyli się na początku maja ze zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. Czy podobnie będzie na koniec sezonu 2018/2019?
Tak siatkarze Trefla cieszyli się na początku maja ze zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. Czy podobnie będzie na koniec sezonu 2018/2019?
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Inauguracja sezonu ligowego dla Trefla miała nastąpić w niedzielę, 14 października, w Szczecinie w meczu przeciwko miejscowej Stoczni. Spotkanie rozpoczęło się ok. godz. 14.45. W pierwszym secie przy stanie 5:5 w hali zrobiło się ciemno. 

Mimo kilkugodzinnych prób nie udało się przywrócić pełnego oświetlenia. O godz. 18.00 spiker ogłosił, że mecz nie będzie kontynuowany. 

Spotkanie Trefla ze Stocznią odwołane. Klub ze Szczecina zapowiada zwrot kosztów przejazdu


Zastanawiano się, czy mecz zostanie powtórzony czy może Treflowi zostanie przyznany walkower. W poniedziałek, 15 października, ogłoszono, że spotkanie Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk będzie powtórzony od stanu 0:0. 

- Awaria w hali spowodowała, że zgodnie z Regulaminem Profesjonalnego Współzawodnictwa, mecz zostanie rozegrany od stanu 0:0 i powtórzony w nowym terminie - mówi Cezary Matusiak, główny komisarz Polskiej Ligi Siatkówki SA. - Oba kluby mają się porozumieć do końca tygodnia co do nowego terminu.


Klub ze Szczecina wydał oświadzenie, w kórym ustosunkował się do posiadaczy biletów na niedzielny mecz:  

"Wszystkie nabyte na niedzielny termin bilety są automatycznie ważne także w nowym terminie. Dla tych z Państwa, którzy podejmą decyzję o rezygnacji z biletów, postaramy się już w poniedziałek, wraz z operatorem hali, uruchomić formułę zwrotu pieniędzy."

Klub Stocznia S.A. zapowiedział także, że zwróci kibicom z Gdańska koszty podróży na mecz w powtórzonym terminie: 

"Nie zapominamy także o kibicach, którzy na mecz przyjechali z Gdańska. Zarząd KPS Stocznia Szczecin informuje, że zwróci grupie kibica Trefla Gdańsk pełne koszty przyjazdu na mecz w powtórzonym terminie. Nie zgadzamy się bowiem, by siatkarscy kibice ponosili koszty zdarzeń od nich i od nas niezależnych. Czekamy na Was ponownie w Szczecinie, znów z otwartymi ramionami."

Do całej sytuacji odniósł się także Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk:

"Serdecznie współczuję Stoczni, taka awaria może się przydarzyć w każdym klubie. Szukamy rozwiązania, nie ma w ogóle tematu innego rozwiązania, niż powtórzenie meczu i ustalenie wyniku na boisku. Nie będzie łatwo, bo przy napiętym kalendarzu znalezienie terminu to będzie szukanie igły w stogu siana, wierzę jednak, że ją wspólnie znajdziemy. 


Mecz Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk musi zostać powtórzony do zakończenia pierwszej rundy fazy zasadniczej, czyli do 13. kolejki PlusLigi (do 22 grudnia 2018), by umożliwić losowanie par Pucharu Polski.

Mistrz świata (dwukrotny - 2014, 2018) Piotr Nowakowski
Piotr Nowakowski - dwukrony mistrz świata (2014, 2018) 
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Piotr Nowakowski u prezydenta Gdańska. 10 tys. zł nagrody za mistrzostwo świata


W Szczecinie nie udało się rozegrać meczu, ale na pewno się uda w środę, 17 października, w Gdańsku! Trefl w Ergo Arenie podejmie GKS Katowice. Początek spotkania o godz. 18.30. 

Będzie to doskonała okazja zobaczyć nowe oblicze "gdańskich lwów" - już bez Mateusza Miki, Artura Szalpuka i Damiana Schulza, za to z rozgrywającym Marcinem Januszem, atakującymi Maciejem Muzajem i Kewinem Sasakiem, środkowym Bartłomiejem Mordylem, przyjmującymi Nikolą Mijailoviciem i Rubenem Schottem oraz wracającym po rocznej przerwie Miłoszem Hebdą. Mecz z GKS Katowice będzie też doskonałą okazją do powitania mistrza świata Piotra Nowakowskiego. 

Środowy mecz w Ergo Arenie będzie świetną okazją do bliższego przyjrzenia się zdobytemu 30 września 2018 przez biało-czerwonych złotemu medalowi mistrzostw świata. Złoty medal Nowakowskiego po pierwszym secie zostanie uroczyście wwieziony do hali samochodem. Każdy będzie mógł się mu bliżej przyjrzeć, bowiem przez dalszą część meczu medal będzie eksponowany obok parkietu. Po meczu będzie można sobie zrobić zdjęcie z "gdańskim" mistrzem świata.

Trwa sprzedaż biletów na mecz z GKS Katowice. Ceny od 10 do 30 zł. 


PREZYDENT GDAŃSKA I SIATKARZE TREFLA ZAPRASZAJĄ NA MECZ


Z kartą mieszkańca na mecz Trefla Gdańsk

W środę na trybunach Ergo Areny zasiądzie wielu młodych kibiców. To za sprawą Miasta Gdańsk, które ufundowało tysiąc bezpłatnych bietów dla uczniów gdańskich szkół. 

Mecz Trefla z GKS to także świetna okazja, aby skorzystać z możliwości jakie daje Karta Mieszkańca. Każdy użytkownik tej karty w sezonie 2018/2019 może zamówić jeden bezpłatny bilet na wybrany mecz Trefla Gdańsk. Wszyscy zainteresowani skorzystaniem z tej usługi powinni się śpieszyć, bo pula darmowych biletów na ten mecz jest ograniczona i wynosi 200 sztuk. Sektory objęte promocją to 101, 112 i 116.