Porażka w ostatnim meczu sezonu 2023/2024. Trefl na szóstym miejscu w PlusLidze

Siatkarze Trefla w poniedziałek, 22 kwietnia, rozgrywali swój ostatni mecz sezonu 2023/2024. W Ergo Arenie przegrali z Bogdanką LUK Lublin 1:3 a rywalizację z tym zespołem w fazie play-off 0-2. Rozgrywki gdańszczanie zakończyli na szóstym miejscu. - Trzeba podziękować kibicom, klubowi, Miastu Gdańsk, Treflowi za wsparcie. To oni stworzyli warunki, żebyśmy my mogli grać w siatkówkę. To jest naprawdę piękne, więc w imieniu całej drużyny: dziękuję - mówił po meczu Lukas Kampa, kapitan Trefla
22.04.2024
Siatkarz przyjmuje piłkę dyszlem . Za nim (niewyraźni) dwaj inni zawodnicy
Przyjmuje Jan Franchi Martinez

O piąte miejsce

W ćwierćfinałach i półfinałach, ale także w starciach o piąte czy siódme miejsce, obowiązuje system znany z europejskich pucharów: drużyny grają mecz i rewanż, a w przypadku równej liczby punktów (liczonych tak jak w lidze, czyli trzy punkty za wyniki 3:0 i 3:1 i dwa za 3:2) o awansie zdecyduje tzw. złoty set, rozgrywany do 15 punktów.

Trefl Gdańsk - piąty po sezonie zasadniczym - o utrzymanie tej pozycji rywalizował z szóstą Bogdanką LUK Lublin. Pierwsze spotkanie gdańszczanie przegrali na wyjeździe bardzo wyraźnie, zdobywając w całym spotkaniu ledwie 52 punkty.

Trefl zatrzymany w Lublinie: wysoka przegrana z Bogdanką LUK

Pierwszy set dla rywali

W poniedziałek, 22 kwietnia, wieczorem (mecz rozpoczął się o godz. 20.30) Trefl podejmował Bogdankę w Ergo Arenie. By zająć piąte miejsce i mieć możliwość gry w przyszłym sezonie w europejskim Pucharze Challenge, musieli wygrać 3:0 lub 3:1 a potem złotego seta.

Początek był niezły. Kewin Sasak znakomicie zaatakował po skosie na 4:2. Potem było 11:7 i 14:13, ale im bliżej końca pierwszego seta, tym podopieczni trenera Igora Juricicia tracili przewagę. 20:20, 22:23, Po ataku Marcina Komenda na tablicy wyników pojawił się rezultat 22:24. Czas dla trenera Igora Juricicia. Nie pomogło. 22:25.

Kontra Trefla

By zająć piąte miejsce gdańszczanie musieli wygrać kolejne trzy sety. Nie zaczęło się dobrze. 7:10, 10:10, 12:15. Ale zaczęli nadrabiać. Sasak atakował z prawej strony na 18:18. Czas dla Massimo Bottiego, trenera lublinian. Alexandre Ferreira w aut. 19:18. Damian Schulz po skosie 19:19. 22:22, 23:22, 23:23 po tym jak Tobias Brand minął potrójny blok Trefla.

Jan Franchi Martinez skuteczny atak. 24:23. Wyrównał wysoko skaczący Schulz. Sasak po prostej 25:24. As Karola Urbanowicza i trzecia piłka setowa wykorzystana. 27:25.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU

Bogdanka rozwiewa wątpliwości

Trzeci set, choć nie ostatni, to decydował, który z zespołów będzie na koniec sezonu piąty i szósty, który będzie miał możliwość gry w europejskich pucharach. I znowu przeważali goście. 12:14,18:22, 20:22, 21:23, 22:24, 22:25 po serwisie w siatkę Urbanowicza.

Stało się jasne, że piąte miejsce w sezonie 2023/2024 PlusLigi zajmie Bogdanka LUK a szóste - Trefl. Lublinianie także wywalczyli możliwość startu w Pucharze Challange.

- Szczerze mówiąc troszeczkę boli, że nie mogliśmy skończyć tego sezonu ze zwycięstwem. Trzeba też powiedzieć, że Lublin po prostu grał lepiej. Prawda też jest taka, że to był udany sezon. Mamy co świętować, możemy być szczęśliwi wszyscy razem - mówił po spotkaniu kapitan Trefla Lukas Kampa. - Najważniejsze jest teraz podziękować kibicom przede wszystkim. Niesamowite jest to, co zrobili tutaj w Ergo Arenie. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Polsce, żeby grać siatkówkę, to oczywiste. Trzeba też podziękować klubowi, Miastu Gdańsk, Treflowi za wsparcie. To oni stworzyli warunki, żebyśmy my mogli grać w siatkówkę. To jest naprawdę piękne, więc w imieniu całej drużyny: dziękuję.

W czwartek, 25 kwietnia, o godz. 18.00
będzie okazja pożegnać się z zawodnikami "gdańskich lwów" podczas dorocznego meczu kibiców z siatkarzami, które odbędzie się w sali treningowej Ergo Areny. Oprócz wspólnej gry na fanów czekać będą konkursy z nagrodami marki Trefl. To wydarzenie to także idealna okazja do rozmów, zrobienia zdjęć z drużyną "gdańskich lwów" oraz zdobycia autografów.

Trefl Gdańsk – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25)

Stan rywalizacji: 0:2

Trefl: Sasak 18, Sawicki 12, Urbanowicz 9, Martinez Franchi 6, Niemiec 4, Kampa 0 – Koykka (l.), Pruszkowski (l.), Orczyk 6, Więcłąwski 3, Czerwiński 3, Potempa 1, Pawlun 0

Bogdanka LUK: Brand 16, Schulz 11, Nowakowski 8, Ferreira 6, Kania 6, Komenda 1 – Thales (l.), Kędzierski (l.), Malinowski 5, Krysiak 4, Wachnik 1, Zając 1, Hudzik 0

Majówka z odnowioną Twierdzą Wisłoujście rozpoczęta. Koszary Napoleońskie otwarte