• Trefl nie sprostał mistrzom Polski i triumfatorom Ligi Mistrzów

Trefl nie sprostał mistrzom Polski i triumfatorom Ligi Mistrzów. 0:3 gdańszczan w Kędzierzynie-Koźlu

W niedzielę, 30 października, siatkarze Trefla grali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA, mistrzem Polski i triumfatorem Ligi Mistrzów. Gdańszczanie w Kędzierzynie-Koźlu musieli sobie radzić bez głównego atakującego Bartłomieja Bołądzia, który jest przeziębiony. Nie pomógł nawet Mariusz Wlazły, skończyło się na 0:3.
30.10.2022
Siatkarze Trefla w całym meczu zdobyli łącznie 57 punktów

Problemy zdrowotne w Treflu

Sezon PlusLigi 2022/2023 rozpoczął się na początku października. Po czterech tygodniach, wyjściowa szóstka zespołu Trefla Gdańsk w Kędzierzynie-Koźlu była w połowie inna niż podczas inauguracji.

Podczas pierwszego meczu wyjazdowego więzadła krzyżowe zerwał Piotr Orczyk. Drobne problemy z mięśniem brzucha ma Jan Martinez Franchi, który w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się tylko w trzecim secie do poprawy przyjęcia. W niedzielę przeziębiony był Bartłomiej Bołądź i na parkiecie zastąpił go Mariusz Wlazły.

Mistrz nie dał szans

Tak osłabiony Trefl miał bardzo trudne zadanie wychodząc na boisko mistrza Polski i triumfatora siatkarskiej Ligi Mistrzów, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy bardzo szybko budowali dużą przewagę. W trzeciej partii coraz lepszą skuteczność miał młody przyjmujący, który w przeszłości grał w drużynach młodzieżowych Trefla, Kuba Czerwiński, a świetne przyjęcie utrzymywał Luke Perry. Na koniec dwa asy serwisowe dołożył Mikołaj Sawicki.

Były więc momenty emocji, jednak ostatecznie to ponownie gospodarze wygrali tę partię i cały mecz bez straty seta.

W środę, 2 listopada, gdańszczanie o godz. 18:45 w Ergo Arenie podejmą zdobywców Superpucharu Polski i póki co niepokonany w tym sezonie Jastrzębski Węgiel.

MVP spotkania został: Marcin Janusz

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19; 25:18; 25:20)

Grupa Azoty ZAKSA: Kaczmarek 12, Janusz 2, Śliwka 9, Smith 5, Pashytskyy 9, Żaliński 10, Shoji (libero) oraz Stępień, Wiltenburg, Kluth 3, Banach

Trefl: Wlazły 11, Niemiec 4, Czerwiński 9, Kampa 2, Urbanowicz 2, Sawicki 12, Perry (libero) oraz Gałązka 2, Nasevich 1, Martinez, Droszyński 1