Siatkarze Trefla dwukrotnie przed własną publicznością

Dwa ciekawe - i z pewnością - zacięte - czekają siatkarzy Trefla w najbliższych dniach w Ergo Arenie. W środę, 7 lutego, rywalem będzie sąsiad z tabeli - Bogdanka LUK Lublin a w niedzielę, 11 lutego, jeden z najlepszych zespołów w historii, ale przeżywający kryzys - PGE GiEK Skra Bełchatów. Początek obu spotkań o 17:30.
07.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzech siatkarzy w wyskoku z uniesionymi rękoma, po drugiej stronie zawodnik w ciemnym stroju atakuje piłkę. Piłka nad siatką między rękoma atakującego a broniącymi
Siatkarze Trefla blokują podczas meczu z Barkom Każany Lwów. To spotkanie gdańszczanie wygrali pewnie 3:0
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

W obronie piątego miejsca

– Czekają nas dwa, bardzo emocjonujące i ważne spotkania. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i będziemy robić wszystko, by wygrać i zdobyć komplet punktów. Gramy u siebie i jestem pewny, że przy wsparciu naszych kibiców osiągniemy założone przez nas cele – mówi Piotr Orczyk, przyjmujący Trefla Gdańsk, który w tym sezonie stał się jednym z liderów zespołu. – Zespoły Bogdanki i Skry to bardzo silne drużyny, które nie raz pokazały, co potrafią. My na pewno będziemy walczyć i pokażemy naszą najlepszą siatkówkę na najwyższym poziomie.

Siatkarze Trefla zajmują piąte miejsce w tabeli, mają 36 punktów. Tuż za nimi - na szóstym miejscu z 34 "oczkami" - jest zespół Bogdanki LUK Lublin. Z kolei PGE GiEK Skra Bełchatów jest dziewiąta z 27 punktami. 

Jak było w pierwszych meczach

Najbliższe starcia Trefla to spotkania 20. i 21 kolejki PlusLigi. W pierwszej rundzie gdańszczanie ze swoimi rywalami grali ze zmiennym szczęściem. W Lublinie ulegli po tie-breaku, natomiast w Bełchatowie z dziewięciokrotnym mistrzem Polski, który przeżywa dość poważny kryzys, wygrali bez większych problemów 3:1.

– Widzimy co dzieje się w tabeli, jednak nie jest to żaden wyznacznik. Mamy swoje cele, założenia i tego się trzymamy. Skupiamy się na najbliższym meczu, konkretnym przeciwniku. Mimo tego, że w tym sezonie terminarz jest bardzo napięty, to mamy określony plan i chcemy go zrealizować w stu procentach – dodaje Piotr Orczyk.

Atrakcje dla kibiców

Podczas obu meczów na kibiców w Ergo Arenie czekać będą atrakcje. W przerwach środowego spotkania zostaną przeprowadzone zabawy, m.in. konkurs przygotowany razem z firmą Decathlon i quiz z okazji tłustego czwartku. W niedzielę kibice będą mogli wziąć udział walentynkowym konkursie zorganizowanym razem z Centrum U7 oraz bawić się razem z „EMOJI CAM”. Ponadto w trakcie meczu kwestować będą wolontariusze Fundacji Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Tradycyjnie z boku boiska młodzi fani siatkówki będą mogli szaleć na dmuchańcu w kształcie bursztynowej Polsat Plus Areny Gdańsk oraz bawić się w kąciku zabaw Trefla. Po trybunach krążyć będą maskotki - Treflik i Airnest z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dostępny będzie również nasz Sklepik Kibica, w którego asortymencie znaleźć można klubowe gadżety, m.in.: repliki koszulek meczowych, magnesy, nowe kubki.

  • Trefl Gdańsk - Bogdanka LUK Lublin, środa, 7 lutego, godz. 17:30, Ergo Arena
  • Trefl Gdańsk - PGE GiEK Skra Bełchatów, niedziela, 11 lutego, godz. 17:30, Ergo Arena

Bilety do nabycia na www.gdanskielwy.pl

 

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy