Jeden set, który postraszył gdańszczan. Trefl - Ślepsk Malow Suwałki 3:1

Pierwszy set był "normalką", ale drugi nieoczekiwanie wygrał Ślepsk Malow Suwałki. Podrażnieni a może nawet postraszeni siatkarze Trefla nie dali już rywalom szans. Wygrali pewnie. Dzięki zwycięstwu 3:1 w niedzielę, 25 lutego, gdańszczanie wrócili na piąte miejsce w tabeli PlusLigi. MVP spotkania wybrany został Mikołaj Sawicki.
25.02.2024

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU TREFL - ŚLEPSK MALOW

Set dla rywala

- Drużyna z Suwałk nie może być do końca zadowolona z pozycji, w której się znajduje oraz ze swoich dotychczasowych rezultatów. Nie znaczy to jednak, że przyjadą do nas położyć się na boisku. Na pewno będą walczyć i próbować przerwać tę nieudaną passę - mówił przed niedzielnym spotkaniem Piotr Orczyk, przyjmujący Trefla Gdańsk.

Miał rację. Tak właśnie było przede wszystkim w drugiej partii. Gdańszczanie prowadzili, ale rywale byli blisko. W końcu po ataku Pawła Halaby po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie: było 11:12. Potem odskoczyli nawet na dwa punkty - 19:21. Dzięki udanym zagraniom Lukasa Kampy i zablokowaniu Halaby na tablicy wyników pojawił się remis po 21. Seta jednak wygrali siatkarze z Suwałk. 22:25.

Trzy sety dla gdańszczan

Było 1:1 w setach. Pierwszą partię podopieczni Igora Juricicia wygrali pewnie. 5:1, 16:11, a po asach serwisowych Karola Urbanowicza i Kewina Sasaka 21:12. Goście obronili trzy setbole, ale w końcu ulegli. 25:20.

Drugi set podrażnił albo postraszył gdańszczan.

W trzeciej odsłonie Jan Martinez Franchi posłał asa na 6:4. Jego koledzy świetnie blokowali: Patryk Niemiec, Sasak, Mikołaj Sawicki. Było 18:12. Skończyło się na 25:16.

Czwarta partia okazała się formalnością. Blok Urbanowicza i 3:0, as Sawickiego 8:5, ponownie blok Urbanowicza 11:6. Na chwilę goście się przeciwstawili, doszli do stanu 14:13. Ale tylko na chwilę, bo wkrótce zrobiło się 20:15. Skończyło się 25:18. Mecz zakończył as serwisowy rezerwowego Jakuba Czerwińskiego.

Trefl Gdańsk wrócił na piąte miejsce w tabeli PlusLigi i jest tylko dwa punkty za Asseco Resovią Rzeszów.

MVP spotkania został wybrany Mikołaj Sawicki.

Atakuje zawodnik w białej koszulce, piłka nad siatką, dotyka taśmy. Przed nią dwóch zawodników w ciemnych koszulkach w wyskoku. Na siatce widać napis GDAŃSK