• Start
  • Wiadomości
  • Tramwaj zwany pożądaniem na trasie Strzyża PKM - Chełm Witosa

Tramwaj zwany pożądaniem na trasie Strzyża PKM - Chełm Witosa

„Tramwaj zwany pożądaniem” ponownie wyjedzie na gdańskie tory, w sobotę, 3 grudnia. Na pokładzie pojazdu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy.
( 01.12.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przejazdy „Tramwajem zwanym Pożądaniem”, który poruszać się będzie na trasie Strzyża PKM - Chełm Witosa w sobotę, 3 grudnia, będą bezpłatne
Przejazdy „Tramwajem zwanym Pożądaniem”, który poruszać się będzie na trasie Strzyża PKM - Chełm Witosa w sobotę, 3 grudnia, będą bezpłatne
mat. GAiT

1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS. Bezpłatne anonimowe badania m.in. w Gdańsku

Pojazdy Gdańskich Autobusów i Tramwajów na co dzień towarzyszą mieszkańcom w drodze do pracy, czy szkoły, ale są też przestrzenią ważnych projektów społecznych adresowanych do mieszkańców. W tym m.in. realizowanej od wielu lat akcji „Tramwaj zwany pożądaniem”, dedykowanej profilaktyce zakażeń HIV.

Jak podkreślają organizatorzy akcji - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, projekt, dzięki swojej oryginalności ma szansę zmienić sposób myślenia, przemodelować podejmowane zachowania oraz zazwyczaj negatywne nastawienie do wykonywania testów w kierunku HIV.

W „Tramwaju zwanym Pożądaniem” wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy. Będzie można dowiedzieć się, jakie zachowania są najbardziej ryzykowne, jak zabezpieczać się przed zakażeniem HIV, gdzie można wykonać anonimowy i bezpłatny test, oraz jak wygląda ewentualne leczenie.

„Tramwaj zwany Pożądaniem” - to Pesa Swing, który w sobotę, 3 grudnia, w godz. 16:00 - 21:30 będzie kursował na trasie Strzyża PKM - Chełm Witosa. Przejazdy są ogólnodostępne i bezpłatne.

Oprac. AO