Bez niespodzianki w meczu na szczycie piłkarzy ręcznych. Torus Wybrzeże przegrało różnicą 9 goli

Gdy gra trzeci z pierwszym zespołem, to mówimy o meczu na szczycie. Emocje gwarantowane. W sobotę, 8 października, 1 500 widzów, czyli komplet, liczył na niespodziankę. Tej nie było. Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Łomżą Industria Kielce 20:31.
08.10.2022
Jakub Powarzyński mimo ścisłej obrony, zdołał zdobyć 5 goli

Przegrywali do przerwy czterema bramkami

Gra przeciwko tuzom światowej piłki ręcznej i reprezentantom swoich krajów, a tacy są w składzie Łomży Industria Kielce, nie sparaliżowała drużyny Torus Wybrzeże. W ataku gdańszczanie popełniali błędy, za to obrona z Miłoszem Wałachem w bramce prezentowała się bardzo dobrze.

W 17. minucie trafił Jakub Powarzyński i było 5:6. Fani gdańskiej siódemki zebrani w hali AWFiS ciągle liczyli na niespodziankę. Jednak ławka rezerwowych Łomży Industrii ma olbrzymią jakość i każda zmiana u mistrzów Polski dawała im nowe możliwości. Świetnie spisywali się reprezentanci Francji: Dylan Nahi i Nicolas Tournat. Po pierwszej połowie gospodarze tracili do rywali cztery gole (9:13).

Mecz przegrali różnicą dziewięciu goli

W drugiej połowie mistrzowie Polski podkręcili tempo i gdy w 40. minucie trafił Nedim Remili, gdańszczanie przegrywali 11:20. Gracze Torus Wybrzeże mimo niekorzystnego wyniku, starali się dotrzymać kroku kielczanom, którzy w tym sezonie raz zdobyli 35 bramek, a w pozostałych meczach ponad 40. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:31.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Łomża Industria Kielce 20:31 (9:13)

Torus Wybrzeże: Wałach, Poźniak - Jachlewski 6, Powarzyński 5, Papina 2, Woźniak 2, Stępień 2, Zmavc 1, Davidović 1, Papaj 1, Milicević, Kosmala, Pieczonka, Tomczak

Łomża Industria: Kornecki, Wolff - Remili 9, Tournat 6, Nahi 5, Moryto 4, Wiaderny 4, Sićko 2, Dujshebaev, Sanchez Migallon, Olejniczak, Paczkowski, Thrastarson

za: wybrzeze-gdansk.pl