• Start
  • Wiadomości
  • Tłumy spacerowiczów nad morzem. Zobacz zimowy weekend w nadmorskim Brzeźnie

Tłumy spacerowiczów nad morzem. Zobacz zimowy weekend w nadmorskim Brzeźnie

Weekendowe temperatury w Gdańsku, wynoszące 1-4 stopni Celsjusza poniżej zera okazały się niestraszne, dla miłośników rekreacji na świeżym powietrzu. Tłumnie ruszyli na spacery. Nasz fotoreporter Dominik Paszliński udokumentował zimowy weekend w Brzeźnie i okolicach.
12.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Z Brzeźna nawet do... Sopotu
Z Brzeźna nawet do... Sopotu
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Spacer plażą wzdłuż brzegu to dla wielu gdańszczan i gości punkt obowiązkowy sobotniego i niedzielnego wypoczynku. Wprawdzie zapowiadane przez synoptyków słońce nie przebiło się przez chmury i mgłę, ale mimo wszystko nad morze wybrały się tłumy. Wiele osób nie wyobraża sobie, żeby nie pokonać pieszo trasy nadmorskiej Brzeźno – Jelitkowo, są też i tacy, którzy dopisują do niej jeszcze Sopot.

Łabędzie i mewy na plaży w Brzeźnie
Łabędzie i mewy na plaży w Brzeźnie
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


W dniach 11-12 grudnia w ciągu dnia temperatura spadała nieznacznie poniżej zera. Wystarczyło się odpowiednio ubrać i w drogę. Oprócz spacerowiczów zobaczyć też można było miłośników najróżniejszych dyscyplin sportu takich jak jazda na rowerze, bieganie czy nordic walking. Nie zabrakło oczywiście jednej z najmodniejszych w Polsce zimowych dyscyplin, czyli morsowania.

 

Dom Zdrojowy już przed otwarciem budzi zainteresowanie
Dom Zdrojowy już przed otwarciem budzi zainteresowanie
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Park w Brzeźnie, rewitalizowany od kilku lat, niebawem wzbogaci się o nowy, a właściwie odnowiony obiekt. Dom Zdrojowy, w którym wykonawca zakończył remont już w kolejny weekend 18 – 19 grudnia zaprasza na uroczyste otwarcie. Program jest bogaty – zwiedzanie, widowisko teatralne, ekowarsztaty, a nawet morsowanie. Dla interesujących się historią premiera książki Jana Daniluka „Dom Zdrojowy. Kurort Brzeźno 1893 – 2021”.

Udział w wydarzeniu możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Zobacz naszą fotorelację:TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę