• Start
  • Wiadomości
  • Targi Uroda 2022 w AMBEREXPO. Weekend z markowymi kosmetykami i sztuką fryzjerską

Targi Uroda 2022 w AMBEREXPO. Weekend z markowymi kosmetykami i sztuką fryzjerską

W dniach 15-16 października na terenie wystawienniczym AMBEREXPO w Gdańsku po raz kolejny odbyły się popularne Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA. Impreza ta ma już swoja markę i uważana jest za największa tego typu w Polsce północnej.
16.10.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Targi uroda to obecne są w Gdańsku od ponad dwudziestu lat
Targi Uroda goszczą w Gdańsku od ponad dwudziestu lat
fot. Piotr Wittman/Targi Uroda 2022

Targi Uroda – impreza z tradycjami

To już 23. edycja Targów URODA. Wydarzenie pod względem swojego charakteru, oferty i zasięgu cieszy się od lat uznaniem i wysoką frekwencją wśród przedstawicieli branży kosmetyczno-fryzjerskiej, a także wśród odwiedzających. Tym razem w halach AMBEREXPO w strefie kosmetycznej swoje produkty prezentowało 309 wystawców.

Ukraińska firma najlepszym startupem Infoshare 2022 za patent na wczesne wykrywanie chorób 

Na targach była też specjalna Strefa Barberska, gdzie odbywały się kreatywne pokazy najnowszych technik cięcia oraz trendy obowiązują ce w nadchodzącym sezonie. Z kolei w Strefie Eco Uroda była możliwość bezpośredniego obejrzenia i kupna kosmetyków naturalnych, ekologicznych i wegańskich produkowanych przez rodzime manufaktury i producentów.

Ponad trzystu wystawców z branży kosmetycznej pojawiło się z ofertą w Amberexpo
Ponad trzystu wystawców z branży kosmetycznej pojawiło się z ofertą w Amberexpo
fot. Piotr Wittman/Targi Urada 2022

Wydarzenia towarzyszące Targom Uroda

Targom towarzyszyło wiele wydarzeń w tym m.in. 10. Otwarte Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji Euphoria Makeup. Było też „Czesanie za uśmiech”, czyli akcja charytatywna na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom. Odwiedzający mogli wysłuchać wykładów i prezentacji, a także wziąć udział w warsztatach, debatach i konferencji naukowej „Nauka dla urody”.

Bursztynowa peruka

Wśród wydarzeń towarzyszących 14 października, w przededniu oficjalnego otwarcia, w Muzeum Bursztynu odbyło się spotkanie autorskie z gościem honorowym tegorocznej edycji, Jagą Hupało – wyjątkową artystką włosów, stylistką i projektantką.

Bursztynowa peruka. W pokazie wzięła udział piosenkarka Natalia Przybysz
Nz. Jaga Hupało (po prawej). W pokazie wzięła udział piosenkarka Natalia Przybysz.
fot. Piotr Wittman/Targi Uroda 2022

Podczas spotkania zaprezentowano perukę z bursztynu, którą własnoręcznie wykonała Jaga Hupało i artystka z Gdańska – Emilia Kohut. Modelką była piosenkarka Natalia Przybysz. Na to wydarzenie złożył się też specjalnie przygotowany performans, połączony z czytaniem manifestu. Bursztynowa peruka ma pozostać w zbiorach Muzeum Bursztynu.

Zobacz, fotorelację z Targów Uroda:

Bursztyn z duszą. Wystawa biżuterii Danki Czapnik

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy