• Start
  • Wiadomości
  • Rynek wtórny i pierwotny, wykłady i porady, aranżacja wnętrz. Targi mieszkaniowe jeszcze w niedzielę

Rynek wtórny i pierwotny, wykłady i porady, aranżacja wnętrz. Targi mieszkaniowe jeszcze w niedzielę

Oferty nowych mieszkań od deweloperów, propozycje z rynku wtórnego, prelekcje zawierające porady dotyczące m.in. najmu mieszkania czy kredytu hipotecznego - tak wyglądają Targi Mieszkań i Domów, które odbywają się w sobotę i niedzielę, 26-27 września, w AmberExpo. Do obejrzenia także 60 dzieł impresjonistów i postimpresjonistów w trójwymiarowej wersji. Wstęp na targi i wystawę płatny.
26.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Podczas targów deweloperzy prezentują makiety, które przedstawiają ich najnowsze realizacje
Podczas targów deweloperzy prezentują makiety, które przedstawiają ich najnowsze realizacje. Na zdjęciu jeden z takich projektów
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

GTBS w Letnicy. 19 gdańskich rodzin otrzymało klucze do mieszkań z dopłatą do czynszów


Targi Mieszkań i Domów to propozycja m.in. dla tych, którzy stoją przed ważną decyzją zakupu pierwszego mieszkania. Udział w wydarzeniu może więc być dobrą okazją do zapoznania się ze znaczną częścią ofert trójmiejskich deweloperów. Wśród wystawców, którzy na targach pojawią się z propozycjami mieszkań z rynku pierwotnego, są m.in. Robyg, PB Górski czy Siódme Niebo. Także osoby, które myślą o zamianie mieszkania na większe, mniejsze, w innej lokalizacji, znajdą podczas wydarzenia oferty mieszkań z rynku wtórnego. 

Kto poszukuje mieszkania “z drugiej ręki” warto, by odwiedził stoisko Gdańskich Nieruchomości. Znajdziemy tam oferty mieszkań do zamiany oraz lokali użytkowych będących własnością Gminy Miasta Gdańska, przeznaczonych na wynajem dla przedsiębiorców. W Strefie Mieszkańca specjaliści z Gdańskich Nieruchomości udzielą informacji na temat programów skierowanych do gdańszczanek i gdańszczan (np. Wspólne Podwórko, Lokal Na Start Za Złotówkę czy Gdańskie Otwarte Pracownie). 

- Podczas tragów przedstawimy ofertę najmu lokali użytkowych o różnym metrażu, w wielu lokalizacjach miasta - mówi Aleksandra Strug z Gdańskich Nieruchomości. - Propozycja najmu miejskich lokali użytkowych to gwarancja stabilnych warunków najmu oraz konkurencyjnej stawki czynszu dla gdańskich przedsiębiorców. Zamiana mieszkań to oferta kierowana do mieszkańców, nie tylko do najemców lokali komunalnych, ale także właścicieli mieszkań. W najbliższy weekend, na odwiedzających czekać będziemy w Strefie Mieszkańca Gdańskich Nieruchomości, stoisko E5, gdzie przedstawimy aktualną ofertę i opowiemy o realizowanych przez nas programach, w tym modernizacji budynków realizowanych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. 

Uczniowie będą współpracować z deweloperem. Deweloper Moderna Holding patronem klasyUczestników targów mieszkaniowych zachęcamy do odwiedzenia stanowiska Gdańskich Nieruchomości. Nz. zespół reprezentujący GN podczas tragów w 2018 roku
Uczestników targów mieszkaniowych zachęcamy do odwiedzenia stanowiska Gdańskich Nieruchomości. Na zdjęciu zespół reprezentujący Gdańskie Nieruchomości podczas tragów w 2018 roku
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Udział w targach to nie tylko możliwość przejrzenia ofert deweloperów czy biur nieruchomości. To także okazja, by wziąć udział w darmowych (w ramach zakupu biletu wstępu) wykładach. Będzie m.in. o tym, jakie wymogi należy spełnić, by uzyskać kredyt hipoteczny oraz jak przygotować się do całego, czasem dość skomplikowanego procesu związanego z zakupem mieszkania. Osoby, które swoje lokum już mają, ale myślą o zakupie kolejnego, np. w celach inwestycyjnych, powinni posłuchać wykładu o tym, jak inwestować w mieszkania na wyjem. 

WYKŁADY I SEMINARIA

Sobota, 26 września

11:30-12:20 Fakty i mity o wynajmowaniu mieszkań - Joanna Ekart, Stowarzyszenie Mieszkanicznik

12:30-13:20 Kredyt Hipoteczny w obliczu pandemii - Michał Sabal, Credit Space

13:30-14:20 Korzystna sprzedaż nieruchomości - Renata Czapiewska, Freedom Nieruchomości

14:30-15:20 Jak najtaniej finansować zakup nieruchomości w kredycie hipotecznym? O czym nie powiedzą Ci w banku - Michał Trędowski, Phinance S.A.

Niedziela, 27 września 

11:00-11:50 Korzystna sprzedaż nieruchomości - Renata Czapiewska, Freedom Nieruchomości

12:00-12:50 Jak najtaniej finansować zakup nieruchomości w kredycie hipotecznym? O czym nie powiedzą Ci w banku - Michał Trędowski, Phinance S.A.

13:00-13:50 Fakty i mity o wynajmowaniu mieszkań - Joanna Ekart, Stowarzyszenie Mieszkanicznik

14:00-14:50 Kredyt Hipoteczny w obliczu pandemii - Michał Sabal, Credit Space

Impresjonistyczny akcent

Równolegle do Targów Mieszkań i Domów, na terenie AmberExpo, odbędzie się organizowana przez Grupę MTP wystawa malarstwa impresjonistów i post- impresjonistów w 3D. Jak zapowiadają organizatorzy, to jedyne tego typu wydarzenie w Europie - blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do trójwymiarowej wersji z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Będzie można zobaczyć ożywione obrazy takich klasyków jak Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin czy Vincent Van Gogh.

Uwaga! Na wystawę obowiązuje osobny bilet. Bilety z określonym dniem i godziną wejścia na wystawę są dostępne tylko on-line na stronie www.ToBilet.pl.


Wnętrze i  ogród

Kolejnym wydarzeniem uzupełniającym Targi Mieszkań i Domów będą Targi Budownictwa i Aranżacji Mieszkanie Dom Ogród. Tutaj goście targów znajdą porady fachowców, nowości na rynku w temacie produktów czy trendów związanych z wykończeniem i aranżacją wnętrza mieszkania. Nie zabraknie też smaczków dla posiadaczy ogródków. 

Sprzedaż biletów na targi odbywa się wyłącznie on-line. Koszt wstępu to 5 zł. Dzieci młodzież do 18 roku życia uczestniczą w targach bezpłatnie. 

 
targi_mieszkan-001_799x533
Podczas wrześniowych targów alejki mają być szerokie na tyle, by uczestnicy uniknęli ścisku i tłoku. Organizator targów zadbał też o automaty z maseczkami i dozowniki z płynem dezynfekującym przy wszystkich ciągach komunikacyjnych. Goście powinni też spodziewać się bramek termowizyjnych, które mierzyć będą temperaturę ciała osób wchodzących na wydarzenie. Zdjęcie przedstawia halę targową widzianą z góry

fot. materiały organizatora

 

Godz. otwarcia targów:

  • 26 września (sobota), godz. 10.00-17.00
  • 27 września (niedziela), godz. 10.00-16.00

Dla uczestników targów parking jest bezpłatny. 

Targi Mieszkań i Domów w AmberExpo organizowane są jest przez firmę Nowy Adres S.A.TV

100-lecie ulicy Krętej