Tajemnica sukcesu gdańskich rugbistek

Od ponad dekady Biało-Zielone Ladies Gdańsk kroczą od sukcesu do sukcesu. Zawodniczki nie tylko zdobywają mistrzostwo kraju, ale też laury w turniejach międzynarodowych. W programie „Wszystkie Strony Miasta” w środę 7 grudnia o godz. 14.00 gościć będziemy kapitan tej drużyny wraz z trenerem.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
fotomontaż dwóch zdjęć na jednym mężczyzna w średnim wieku na boisku coś pokazuje, na drugim młoda kobieta w zielone koszulce siedzi na krześle
Nz. trener Biało-Zielonych Ladies Gdańsk Janusz Urbanowicz i Karolina Jaszczyszyn kapitan drużyny
fot. Biało-Zielone Ladies Gdańsk/Facebook i Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Dwanaście tytułów mistrzyń Polski i trzynasty w drodze. Tak wygląda siła i sukcesy drużyny Biało – Zielonych Ladies Gdańsk. Przez tak długi czas utrzymują się na absolutnym topie. Oprócz tego trzon naszej reprezentacji narodowej stanowią właśnie zawodniczki z Gdańska. Polki zdobyły w ubiegłym roku tytuł wicemistrzyń Europy, a w tym sięgnęły po mistrzostwo. Na Pucharze Świata w RPA pokazały, że należą do dziesiątki najlepszych drużyn rugby 7 na całym globie.

Polsat Plus Arena Gdańsk. Teraz ten napis na stadionie widać nawet w środku nocy 

Jak rozpocząć swoją przygodę z rugby? Jak trafia się do drużyny? Czy dziewczęta, które chciałby uprawiać tę dyscyplinę sportu muszą wyróżniać się odpowiednimi cechami psycho-fizycznymi? Jak wygląda trening gdańskich mistrzyń i wreszcie jaka jest recepta na sukces Biało-Zielonych Ladies Gdańsk? Te wszystkie pytania skierujemy do naszych gości w programie „Wszystkie Strony Miasta”. Zaproszenie do studia gdansk.pl przyjęli:

  • Karolina Jaszczyszyn – kapitan gdańskiej drużyny
  • Janusz Urbanowicz - trener

Z naszymi gośćmi porozmawiamy też o tym, jaka jest kondycja naszego kobiecego rugby i dlaczego właśnie w Gdańsku od tylu lat udaje się z powodzeniem rozwijać tę dyscyplinę sportu.

„Wszystkie Strony Miasta” – emisja środa 7 grudnia godz. 14.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

 

TV

W Gdańsku tkają siatki maskujące dla ukraińskiego wojska