• Start
  • Wiadomości
  • Szpital tymczasowy w AmberExpo. Ministerstwo Zdrowia się zgadza, decyzji jeszcze nie ma

Szpital tymczasowy w AmberExpo. Ministerstwo Zdrowia się zgadza, wojewoda pomorski podejmie decyzję

Jest zgoda Ministerstwa Zdrowia, by w centrum wystawienniczo-konferencyjnym AmberExpo w Gdańsku powstał tymczasowy szpital dla pacjentów z COVID-19 dla województwa pomorskiego. Placówka ma być prowadzona przez personel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. 
( Publikacja: 23.10.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gmach AmberExpo jest nowoczesnym centrum wystawienniczo-konferencyjnym, które znajduje się w Letnicy, nieopodal Stadionu Energa Gdańsk
Gmach AmberExpo jest nowoczesnym centrum wystawienniczo-konferencyjnym, które znajduje się w Letnicy, nieopodal Stadionu Energa Gdańsk
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Pismo w tej sprawie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wysłał w czwartek, 22 października, do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha. Ministerstwo wskazuje miejsce: AmberExpo, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk.

- Jest taka korespondencja - przyznaje Marcin Tymiński z biura prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. - Decyzja należy do wojewody pomorskiego i jeszcze nie zapadła.

Ministerstwo Zdrowia chce, by takie szpitale - na wzór szpitala polowego, który jest już organizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie - powstały we wszystkich województwach.

Organizacja takiej placówki to poważne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Wśród lekarzy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, które według planu ministerstwa ma zapewnić kadrę medyczną, panuje przekonanie, że odbędzie się to ze dla szkodą pacjentów, którzy są obecnie hospitalizowani z powodu innych chorób niż COVID. Nieoficjalnie mówi się, że do AmberExpo miała by się przenieść co najmniej połowa personelu medycznego UCK.