• Start
  • Wiadomości
  • Szkoła przy ul. Jabłoniowej. Na jakim etapie jest jej budowa?

Szkoła przy ul. Jabłoniowej. Na jakim etapie jest jej budowa?

W Gdańsku budowana jest obecnie jedna nowa szkoła, która powstaje w ramach tzw. Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa. Zgodnie z planem, pierwszy dzwonek powinien tu zabrzmieć już we wrześniu br. Co obecnie dzieje się na placu budowy?
17.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Nowa gdańska szkoła, na styku Ujeściska i Jasienia, powstaje przy ul. Jabłoniowej
Nowa gdańska szkoła powstaje przy ul. Jabłoniowej, na styku Ujeściska i Jasienia 
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Widać już wyraźnie kształt i zewnętrzną kolorystykę większej części przyszłego szkolnego kompleksu.

Na terenie inwestycji trwa obecnie budowa dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, chodników z kostki brukowej oraz dziedzińca. W budynku C (sala gimnastyczna) układana jest jeszcze podłoga, a w ostatnim czasie zakończono prace przy elewacji budynku. Wewnątrz obiektów A i B prowadzone są roboty tynkarskie, układane są instalacje elektryczne oraz wentylacyjne. Wstawiane są również drzwi oraz montowane parapety. Do tego zakładane są barierki przy schodach i antresolach znajdujących się wewnątrz budynków szkolnych. Podłączane są też pierwsze instalacje alarmowe.

 

Nowy szkolny kompleks będzie składał się z trzech obiektów
Nowy szkolny kompleks będzie składał się z trzech obiektów
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Szkoła przy ul. Jabłoniowej będzie składać się z 46 oddziałów szkolnych. Kompleks szkolny stanowią trzy budynki, boiska i plac zabaw. Całość wraz z zagospodarowaniem terenu będzie gotowa na nowy rok szkolny 2019/2020.

W trzykondygnacyjnym budynku dydaktycznym (A) znajdzie się 25 oddziałów szkolnych. Będą tu sale lekcyjne, biblioteka (dostępna również dla osób spoza szkoły), szatnie dla uczniów i pracowników, węzły sanitarne i pomieszczenia socjalne. Do tego będą się tu mieścić również pomieszczenia administracyjne wraz gabinetami lekarskimi, świetlica i stołówka z zapleczem kuchennym. W budynku znajdą się także pomieszczenia magazynowe i techniczne oraz radiowęzeł.

W drugim dwukondygnacyjnym budynku dydaktycznym (B) mieścić się będzie 21 oddziałów szkolnych. Znajdą się tu m. in. gabinety i pracownie przedmiotowe. W tej części kompleksu będą również pomieszczenia dla nauczycieli, w tym pokój nauczycielski, gabinet psychologa i pedagoga.

Budynek sali gimnastycznej (C) będzie trzykondygnacyjny. Oprócz sali sportowej dla 200 osób, znajdzie się tu nowoczesna aula widowiskowo-konferencyjna dla około 300 użytkowników, zespół sal gimnastycznych, korekcyjnych (dla 50 osób), a także pokój nauczycielski, pomieszczenia sanitarne i socjalne. W tym budynku zaplanowano też salę przystosowaną do prowadzenia zajęć artystycznych i tanecznych oraz szatnie, magazyny i pomieszczenia techniczne.

W ramach inwestycji na terenie przyszkolnym powstaną boiska: piłkarskie i wielofunkcyjne (do piłki koszykowej, siatkowej, tenisa), bieżnia, skocznia w dal oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Koszt budowy całego kompleksu szkolnego to 76,6 mln zł.

 

Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmi tu we wrześniu br.
Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmi tu we wrześniu br.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W ramach Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa, od września 2018 r., funkcjonuje już przedszkole. Opiekę w tej placówce znalazło 250 dzieci. Jest to budynek modułowy, o konstrukcji drewnianej, który posiada wspólną część żywieniową, administracyjną, socjalną i ogólnorozwojową (salę wielofunkcyjną).

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów