• Start
  • Wiadomości
  • Szczepienia przeciwko Covid-19: w AmberExpo ruszył nowy punkt, 240 osób dziennie

Szczepienia przeciwko Covid-19: w AmberExpo ruszył nowy punkt, 240 osób dziennie

W szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Żaglowej 11 w poniedziałek, 25 stycznia, zaczął działać punkt szczepień przeciwko Covid-19. Zastrzyki dostają seniorzy z grupy pierwszej. Punkt będzie czynny w godzinach 8.00-20.00 siedem dni w tygodniu. Dziennie można zaszczepić 240 osób.
25.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na terenie województwa pomorskiego szczepienia prowadzi ponad 330 placówek, w Gdańsku jest ich 66. Jednym z gdańskich punktów jest Amber Expo
Na terenie województwa pomorskiego szczepienia prowadzi niespełna 330 placówek, w Gdańsku jest ich 66. Jednym z gdańskich punktów jest AmberExpo
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

W Gdańsku bezpłatny dowóz na szczepienia przeciw Covid-19


W poniedziałek, 25 stycznia, rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 osób, które ukończyły 70 rok życia. Według informacji ze strony internetowej gov.pl w województwie pomorskim można szczepić się w 322 punktach, w Gdańsku w 66.

Tego dnia punkt szczepień przeciwko Covid-19 zaczął działać na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Żaglowej 11. Szczepienia zaczęły się od godz. 8.00. Szczepienia w AmberExpo mają się odbywać przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00-20.00.

– Od dzisiaj gotowy do akcji szczepień jest punkt utworzony przez szpital samorządu województwa pomorskiego Copernicus w Międzynarodowych Targach Gdańskich. Może on obecnie wykonywać do 240 szczepień dziennie, a ten potencjał bez większego trudu można zwiększyć do 500 i więcej – mówił w poniedziałek, 25 stycznia, rano marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Wszystko zależy od liczby dostarczonych przez stronę rządową szczepionek. Tak jak w przypadku tworzenia miejsc hospitalizacji dla chorych na Covid-19 oraz utworzenia szpitala tymczasowego tak i teraz samorządy w trosce o mieszkańców chcą wspierać działania rządu w szczepieniach, dlatego tworzymy kolejne punkty. Już funkcjonują punkty utworzone w pozostałych szpitalach samorządu na terenie całego województwa: Słupsku, Kościerzynie, Prabutach, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie oraz w szpitalach w Gdańsku i w Gdyni. Mamy też cztery specjalne zamrażarki, ale zamówiliśmy kolejne 10 sztuk, co pozwoli na przechowywanie większej liczby szczepionek w odpowiednich warunkach.

Seniorzy powyżej 70 roku życia z problemami w poruszaniu lub osobami z niepełnosprawnością mogą też skorzystać z darmowego transportu do punktu.


Potrzebę transportu na szczepienie należy zgłosić za pomocą formularza na stronie gdanskpomaga.pl

lub

zadzwonić pod numer infolinii 500 218 337, gdzie konsultant przyjmie zgłoszenie.


Z każdą zgłoszoną osobą skontaktują się pracownicy sztabu Gdańsk Pomaga w celu ustalenia niezbędnych szczegółów transportu.

 

Są jeszcze wolne terminy na szczepienie w pierwszym kwartale 2021 r. Do punktu szczepień można zapisać się przez:

  • bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 pod nr tel. 989
  • internetowo poprzez indywidualne konto pacjenta na www.pacjent.gov.pl 

Za: pomorskie.eu

CZYTAJ WIĘCEJ O SZCZEPIENIACH:

Szczepienia przeciw koronawirusowi. Zarejestruj się na konkretny termin. FILM - INSTRUKCJA

Mobilny punkt szczepień dojedzie do osób, które nie mogą dotrzeć do przychodni

Aktualna lista punktów szczepień w Trójmieście

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA