• Start
  • Wiadomości
  • Szczepienia na Wyspie Sobieszewskiej – w piątek i niedzielę w strażnicach OSP

Szczepienia na Wyspie Sobieszewskiej – w piątek i niedzielę w strażnicach OSP

W dniach 6 (piątek) i 8 sierpnia (niedziela) na Wyspie Sobieszewskiej dla wszystkich chętnych będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid – 19. Szczepienia będą prowadzone w piątek na terenie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku Sobieszewie, a w niedzielę na terenie OSP w Świbnie.
03.08.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańscy strażacy z OSP Sobieszewo i OSP Świbno zachęcają do zaszczepienia się
Gdańscy strażacy z OSP Sobieszewo i OSP Świbno zachęcają do zaszczepienia się
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP


W rządowy program szczepień zaangażowali się również strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. W ramach akcji #SZCZEPIMYSIĘ Z OSP w najbliższy weekend 6 i 8 sierpnia prowadzone będą szczepienia na Wyspie Sobieszewskiej.

- Punkt szczepień w piątek zorganizowaliśmy w sali szkoleń nasze strażnicy. Zapraszamy do skorzystania ze szczepień wszystkich mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej, a także turystów. Nie jest potrzebne skierowanie wystarczy dokument tożsamości. Popołudniowe godziny szczepień są dlatego, że chcemy dać możliwość szczepienia turystom oraz osobom, które w godzinach porannych nie mogą sobie pozwolić na szczepienie– mówi Michał Treska prezes OSP Sobieszewo.

Strażnica OSP Sobieszewo znajduje się przy ul. Turystycznej 28. Do zaszczepienia nie jest potrzebna rejestracja. personel medyczny oferuje możliwość szczepienia jednodawkową szczepionką JOHNSON&JOHNSON. Punkt szczepień będzie czynny w piątek 6 sierpnia w godz. 15.00 – 20.00.

Strażacy z Sobieszewa oferują możliwość skorzystania z dowozu do punktu szczepień w Sobieszewie. W tej sprawie proszą o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 696-154-536.

Przy okazji szczepienia będzie można zobaczyć sprzęt ratowniczy OSP Gdańsk-Sobieszewo.

Strażacy z OSP Świbno oprócz szczepienia oferują też mozliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego
Strażacy z OSP Świbno oprócz szczepienia oferują też możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego
zdj. Arkadiusz Kuźmiński/Facebook OSP Sobieszewo


Akcja #SZCZEPIMY SIĘ Z OSP będzie kontynuowana na Wyspie Sobieszewskiej również w niedzielę 8 sierpnia. Tymczasowy punkt szczepień działał będzie na terenie remizy OSP przy ul. Boguckiego 98 w godz. 3.00 – 13.00. Również tu nie jest wymagane skierowanie, ani rejestracja. Potrzebne jest natomiast dokument tożsamości. Oferowana jest szczepionka jednodawkowa firmy JOHNSON&JOHNSON.

Szczepienia w Świbnie prowadzone będą na terenie remizy OSP
Szczepienia w Świbnie prowadzone będą na terenie remizy OSP
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Strażacy ze Świbna również oferują możliwość dowozu do punktu szczepień. Proszą w tej sprawie o wcześniejszy kontakt pod nr telefonów: 635-860-140 lub 501-843-475.

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów