• Start
  • Wiadomości
  • Święto Zaspy oraz Biegowe GP Dzielnic Gdańska. Prawie 700 osób na starcie

Święto Zaspy oraz Biegowe GP Dzielnic Gdańska. Prawie 700 osób na starcie

Drugi etap Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska był połączony ze Świętem Zaspy. W sobotę, 9 czerwca, na starcie biegów stanęło prawie 700 osób, 400 skorzystało ze stacji sportowych zorganizowanych w ramach pikniku. Były także występy placówek oświatowych, atrakcje i konkursy.
11.06.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska zebrało biegaczy w różnym wieku
Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska zebrało biegaczy w różnym wieku
fot. materiały organizatora

Drugie zawody z cyklu odbyły się w Parku im. Jana Pawła II. Biegi dziecięce jak i bieg główny prowadził uliczkami parku. W palącym słońcu rywalizacja byłą bardzo zacięta we wszystkich 10 biegach rozegranych podczas 3 godzin rywalizacji sportowej. W biegu głównym sygnał do startu dał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. socjalnych. 

W biegów głównym wystartowało 200 osób, w biegach dziecięcych ponad 450. Pełne wyniki na stronie www.bieginadzielnicach.pl.


WYNIKI GRAND PRIX DZIELNIC GDAŃSKA - ZASPA MŁYNIEC

Grand Prix Zaspy 1 - wyniki
Grand Prix Zaspy 2 - wyniki

Podczas imprezy, każde dziecko mogło spróbować swoich sił na stacjach sportowych z nagrodami przygotowanymi przez Szkołę Podstawową nr 92. 

W namiocie Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec można było porozmawiać z radnymi dzielnicy oraz zagrać w gry i zabawy literackie. Z kolei na stoisku "Europejskiej Fundacji KrewAktywni" można było skorzystać z masażu kończyn górnych oraz wykonać badania profilaktyczne (zmierzyć ciśnienie, saturację oraz poziom cukru).

Młodzieżowa Rada Miasta Gdaoska, która wspiera organizację zawodów, przygotowała niespodzianki dla dzieci i młodzieży, zachęcając przy tym do wspólnego działania. 

Nieodłącznym elementem cyklu Grand Prix Dzielnic Miasta Gdańska jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie dla Helenki.


Kolejne zawody z cyklu odbędą się 24 czerwca (niedziela). Zapisy internetowe do GP Wrzeszcza Dolnego trwają do 21 czerwca (środa) do godziny 23:59.

Zapisy na Biegowe GP Dzielnic Gdańska - Wrzeszcz Dolny - bieg Open

Zapisy na Biegowe GPX Dzielnic Gdańska 3/5 - Wrzeszcz Dolny - dzieci


Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 10 zł (Pakiet Basic) oraz 30 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40zł (Pakiet z koszulką).

We wszystkich biegach i kategoriach prowadzone będą klasyfikacje całego cyklu. Na koniec najlepsze osoby zostaną uhonorowane pucharami i nagrodami.

Organizatorami zawodów są Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa nr 92 i Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Gdańsk. 


Czytaj także:

Biegowe GP Dzielnic Gdańska 2018. Rekord frekwencji na otwarcie w Parku Reagana