• Start
  • Wiadomości
  • Święto Wolontariatu na Jarmarku, atrakcje na Skwerze Heweliusza

Święto Wolontariatu na Jarmarku, atrakcje na Skwerze Heweliusza

W sobotę, 6 sierpnia, odbyła się uroczysta inauguracja Święta Wolontariatu, z udziałem wolontariuszy z Polski i zagranicy. Atrakcje z tej okazji odbywały się w sobotę, 6 sierpnia, na znajdującym się na Skwerze Heweliusza Przystanku Równość, na Jarmarku Św. Dominika
( Publikacja: 06.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Święto Wolontariatu na Jarmarku św. Dominika odbywa się w sobotę i niedzielę, 6-7 sierpnia
Święto Wolontariatu na Jarmarku św. Dominika odbywa się w sobotę, 6 sierpnia
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Dzień Kociewia w Gdańsku: parada, sztuka i pokaz mody ślubnej z udziałem niezwykłych modelek

W sobotę Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku wraz z Fundacją Hospicyjną zapraszają do wspólnego świętowania w samym sercu Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Jak na święto i Jarmark św. Dominika przystało, w programie obejmującym wydarzenia od południa do wieczora, nie brakuje pysznego jedzenia, artystów i animacji. 

Święto Wolontariatu zainaugurowano w sobotę o godzinie 12:00 - przybyłych powitali m.in. zastępca prezydent Gdańska ds. usług komunalnych Piotr Kryszewski, Paweł Orłowski - wiceprezes Międzynarodowych Targów Gdańskich, poseł Piotr Adamowicz, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu Dawid Jastrzębski, i Bogna Filipowicz (Fundacja Hospicyjna).

Zorganizowano późne śniadanie na trawie w towarzystwie wolontariuszy z 12 różnych krajów, w trakcie którego czas umilały dźwięki grane przez DJ Marię Bros. Od godziny 13:00 wystartowała natomiast atrakcja, i zarazem szlachetna akcja, specjalnie dla Panów - pierwsza na Pomorzu akcja charytatywna barberingu. Mistrzowie tego fachu z Rzemieślnik Barber Shop w zamian za datek na rzecz Fundacji Hospicyjnej dokonywali metamorfozy męskich zarostów. 

Nie zabrakło także zajęć międzykulturowych z zagranicznymi woluntariuszami oraz czegoś dla artystów. Ci którzy, chcieliby zacząć swoją przygodę z pomaganiem, mogli dowiedzieć się jak dołączyć do wolontariatu oraz jak wygląda wolontariat zagraniczny. Całość wzbogaciły wydarzenia muzyczne.

Na stronie dedykowanej Europejskiej Stolicy Wolontariatu w Gdańsku znajduje się program. Dodatkowo uruchomiony został kalendarz wydarzeń, do którego organizacje pozarządowe oraz instytucje mogą wpisywać swoje wydarzenia, które realizują. Podana jest także instrukcja, jak zaangażować się w wolontariat w Gdańsku.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ