• Start
  • Wiadomości
  • Święto Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe. Zobacz zdjęcia z imprezy

Święto Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe. Zobacz zdjęcia z imprezy

W sobotę, 10 września 2022 r. dzielnica Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe świętowała swoje czwarte urodziny. Pogoda dopisała, odbyły konkursy, zawody sportowe i spektakl. Dzieci szalały na dmuchańcach.
10.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rywalizacja podczas 10 edycji Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska była zacięta
Rywalizacja podczas 10 edycji Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska była zacięta
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

250 lat Nowego Portu. Moc atrakcji, nagrodzono dzielnicowych aktywistów

Na czwarte urodziny dzielnicy przyszło wiele osób. Usportowiona część mieszkańców z energią i prawdziwą radością rozgrzewała się najpierw pod okiem profesjonalnych trenerów, a potem ruszyła do rywalizacji podczas 10 edycji Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

 

Dzieci obejrzały o godz. 14 spektakl “Podwórko Dyzia Piórko”, ale już od rana mogły bawić się na dmuchanym zamku, a całe rodziny startowały w konkursach, w których nagrody przygotowały m.in. Kino Helios, GZUT, Gdańskie Wody i GIWK oraz w konkursie Fundacji Mam Marzenie.

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku przygotował stoisko edukacyjne, przy którym pracownicy opowiadali o działalności firmy, gospodarce odpadami i jak powinno się z nimi postępować. Przygotowano również inne atrakcje, np. mały quiz skoncentrowany na odpadach BIO.

“Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za wspólne świętowanie 4 urodzin naszej Dzielnicy - piszą na profilu FB członkowie Rady Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe. - Impreza się udała, pogoda dopisała, nie padał deszcz. Gratulujemy wszystkim zawodnikom ukończenia biegów.

A co odpowiadają internauci - biegacze? “Cudowna atmosfera, pozdrawiam wszystkich biegaczy”, “Zmęczone, ale zadowolone”, “Super Inicjatywa”.

Organizacja festynu: Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona GIWK, Rada Dzielnicy Orunia Górna -Gdańsk Południe, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, Gdańskie Wody