• Start
  • Wiadomości
  • Świetne i niedrogie pomysły na walentynki last minute. Bezpłatnie lub za niewielką opłatą

Świetne i niedrogie pomysły na walentynki last minute. Bezpłatnie lub za niewielką opłatą

Walentynki to oczywiście nie jedyna okazja, by ukochanemu lub ukochanej okazać uczucia - ale żal byłoby jej nie wykorzystać. Tym bardziej, że w Gdańsku dzień 14 lutego, można spędzić na wiele sposobów - nie tylko w kinie czy restauracji, ale na kole widokowym, albo na warsztatach namiętnego tańca czy walentynkowym wykładzie o miłości. Można będzie też wziąć udział w ekscytującej grze miejskiej.
12.02.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Randkę w teatrze, na kole widokowym lub na koncercie warto połączyć z romantycznym spacerem po Gdańsku

Ile chemii jest w miłości? Wszystkich, którzy kiedykolwiek zadali sobie takie pytanie, może zainteresować wydarzenie przygotowane z okazji Święta Zakochanych przez Polskie Stowarzyszenie Studentów I Absolwentów Psychologii - walentynkowy wykład o miłości.

W fascynującą otchłań biochemicznych mechanizmów zakochania i miłości zabierze pasjonat nauki dr Wojciech Glac - neurobiolog, adiunkt w katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Organizator Dni Mózgu w Trójmieście oraz Konferencji Dydaktyki Akademickiej Ideatorium. Na pewno będzie ciekawie, bo temat miłości każdemu jest bliski, w dodatku prelegent jest laureatem nagrody Nauczyciel Roku dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego - można się więc spodziewać ciekawych opowieści zamiast akademickiego „przynudzania”.

Wykład odbędzie w środę, 14 lutego, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 8), w auli S205. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.


Z okazji walentynek niebanalną niespodziankę przygotowała też Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. „Zabookowani - tajemnicza zabawa walentynkowa dla zakochanych w książkach” to gra miejska, w której mogą wziąć udział zarówno single jak i pary. Warunkiem udziału w tym niecodziennym wydarzeniu jest zabranie ze sobą... książki, w której jest się bezgranicznie zakochanym.

Wydarzenie składać się będzie z dwóch części. Na początek, o godz. 17.30 organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikują wskazówki do miejsc w Gdańsku Śródmieście, do których każdy z uczestników będzie musiał dotrzeć - oczywiście z książką w ręku. Na miejscu gracze otrzymają pierwsze zadanie, po wykonaniu którego dostaną dalsze wskazówki - umożliwiające drugi etap zabawy.

Ta druga część rozpocznie się około godz. 19 w... tajemniczym miejscu. Trafi do niego wyłącznie 30 najszybszych i najbardziej zdeterminowanych uczestników tej niecodziennej miejskiej gry walentynkowej. Warto się postarać i wyprzedzić przeciwników, bowiem na szczęśliwą „trzydziestkę” czekać będzie wieczór pełen niespodzianek i atrakcji dla zakochanych w książkach.

Udział w zabawie jest bezpłatny. Szczegóły będą pojawiać się na stronie wydarzenia na Facebooku: Zabookowani.


Kolejna nietypowa propozycja? Powietrzna! AmberSky zaprasza na Zakręcone Walentynki, czyli Święto Zakochanych na gdańskim kole widokowym. W środę, 14 lutego, na mieszkańców i turystów Gdańska czeka romantyczna przejażdżka kołem z kieliszkiem szampana.

- Na Zakręcone Walentynki zapraszamy wszystkich zakochanych. Nie ma nic bardziej romantycznego niż podniebna przejażdżka AmberSky z kieliszkiem szampana w dłoni. By dodatkowo podkreślić romantyczny nastrój, w Dniu Zakochanych koło rozbłyśnie wszystkimi kolorami tęczy - zaprasza mówi Anna Barbasiewicz, rzecznik prasowy firmy SkyWheels - właściciela AmberSky.

Cena wyjątkowego wjazdu z kieliszkiem szampana: 38 zł.

Ponadto AmberSky zaprasza do wzięcia udziału w walentynkowym konkursie fotograficznym dla par, który potrwa do niedzieli, 18 lutego. Wystarczy w dowolnym terminie do tego czasu wykonać „najbardziej zakręcone walentynkowe zdjęcie” w jednej z gondoli koła. Fotografię należy opublikować na profilu AmberSky na Facebooku pod postem konkursowym.

W konkursie zwyciężą trzy zdjęcia, które zdobędą największą ilość „lajków”. Warto się postarać, organizatorzy przewidzieli bowiem atrakcyjne nagrody: za I Miejsce - Ogromny walentynkowy miś (105 cm), podwójny bilet na przejazd AmberSky, puzzle 1000 elementów; za II Miejsce - podwójny bilet na przejazd AmberSky, puzzle 1000 elementów; za III Miejsce - podwójny bilet na przejazd AmberSky, puzzle 1000 elementów. Regulamin konkursu.


Michał Sołtan o miłości wie niemało, o czym można się przekonać słuchając jego wyjątkowej płyty. Podczas koncertu w Gdańsku z pewnością nie zabraknie romantycznej atmosfery

Dla zakochanych od zakochanego - tak w skrócie można zapowiedzieć koncert walentynkowy Michała Sołtana - gitarzysty, kompozytora, wokalisty i multiinstrumentalisty jazzowego. Muzyk po dwóch latach powraca do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (Gdańsk, ul. Bogusławskiego 1) z premierowym materiałem ze swojej pierwszej autorskiej płyty, zatytułowanej „MaloGranie”, która powstała pod wpływem... miłości.

- Gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty - deklarował Sołtan w wywiadzie udzielonym Marii Szabłowskiej na antenie Radiowej Jedynki. - Wszystkie historie opowiedziane na płycie to historie prawdziwe, inspirowane malarstwem mojej życiowej partnerki - Magdaleny Jankowskiej. Inspirowane życiem, twórczością, naszymi wspólnymi MaloGraniami. Ten materiał to wynik miłości ogromnej, która zaowocowała tekstami, melodiami i obrazami - tłumaczy muzyk.

W nagraniach wzięli udział czołowi polscy muzycy jazzowi, a także goście specjalni, wśród których są: Dante Luciani - puzonista, który współpracował z Frankiem Sinatrą oraz Marcin Kajper - saksofonista trzeciego wokalisty Genesis, Raya Wilsona. Brzmienie, które wspólnie stworzyli to mieszanka popu i jazzu z elementami rocka i funku.

Na scenie GTS Sołtan, który wcześniej dał się poznać jako człowiek-orkiestra w talent-show Must Be The Music, wystąpi z ośmioosobowym zespołem. - Przez dwa lata jako „one man band” testowałem ten repertuar na dużych i małych scenach. Utwierdziłem się w przekonaniu, że warto zbudować zespół, wrócić do świata „prawdziwych instrumentów” i grać moje piosenki ze znakomitymi muzykami - mówi artysta.

Koncert walentynkowy Michała Sołtana odbędzie się w środę, 14 lutego, o godz. 20. Bilety: 40-55 zł.


Jeśli chodzi o nieco droższe propozycje, tutaj także znajdziemy kilka ciekawych walentynkowych wydarzeń. Na niektóre bilety są już wyprzedane, jak choćby Broadway Exclusive w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, czy spektakl „Randka z feministą” w Teatrze Wybrzeże, ale są jeszcze ostatnie bilety na zjawiskowy Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili, który w środę, 14 lutego, wystąpi w Ergo Arenie (Gdańsk, Sopot, plac Dwóch Miast).

WIĘCEJ: Latający Gruzini znów w Ergo Arenie. „Sukhishvili” powracają z porywającym widowiskiem


Piękne kobiety i przystojni mężczyźni niczym z amerykańskiej komedii romantycznej, do tego humor rodem z klasycznej farsy - to wszystko czeka widzów 'Prywatnej kliniki'

Miłośników rozrywki w teatrze zapraszamy zaś na pełen lekkiego humoru spektakl w gwiazdorskiej obsadzie: „Prywatną Klinikę” w reżyserii Grzegorza Reszki, na podstawie sztuki Johna Chapmana i Dave'a Freemana.

Jak zapewniają twórcy, to inteligentna farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę. Do tego lekka treść, wyraziste postaci, zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji oraz świetna obsada - wszystko to zapewnia rozrywkę na wysokim poziomie.

Spektakl opowiada historię Harriet - rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome zdradzane małżonki, spektakl staje się prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów.

Obsada: Anna Gzyra/Katarzyna Kołeczek, Klaudia Halejcio/Magda Margulewicz, Rafał Cieszyński/Michał Czernecki, Tomasz Oświeciński, Alżbeta Lenska, Magda Margulewicz/Katarzyna Anzorge, Wojciech Solarz/Maciek Makowski/Paweł Koślik.

„Prywatną klinikę” zobaczymy w walentynki na Scenie Teatralnej NOT (Gdańsk, ul. Rajska 6) dwukrotnie: o godz. 17.30 oraz o godz. 20.30. Bilety: 85-125 zł.


Kiedy jedni wolą spędzać walentynki na wesoło, dla innych to okazja, by rozbudzić na nowo uśpioną namiętność w związku. Z myślą o takich osobach i nie tylko, Winda - Gdański Archipelag Kultury (Gdańsk, ul. Racławicka 17), przygotowała ogniste warsztaty tańca towarzyskiego dla par.

Będzie to okazja, by pod okiem profesjonalnych instruktorów nauczyć się tańczyć rumbę, salsę i tango, nie zabraknie więc tanecznych zbliżeń na parkiecie. To świetny sposób, by przywrócić początkową magię w związku albo nauczyć się siebie na nowo.

Warsztaty rozpoczynają się w walentynki i potrwają trzy dni. Przed uczestnikami chwile uniesianie, ale i intensywne treningi: nauka podstawowych kroków wybranych tańców, podstaw prowadzenia i podążania, podstawowych figur tanecznych, kombinacji i estetyki ruchu.

Warsztaty rozpoczną się w środę, 14 lutego, o godz. 19 (czas trwania 1,5 godz.) i potrwają do piątku, 16 lutego, włącznie. Zajęcia codziennie o tej samej porze. Koszt: 150 zł za parę.

Zobacz też:

Kocie walentynki w zooTV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?