• Start
  • Wiadomości
  • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Gdańsku - ruszyły zapisy

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Gdańsku - ruszyły zapisy

Od 13 listopada rusza cykl spotkań organizowanych przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zobacz program, może znajdziesz coś dla siebie.
29.10.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) odbędzie się w tym roku między 13 a 19 listopada w ponad 170 krajach. Zadaniem globalnego wydarzenia, czy raczej niezliczonej ilości wydarzeń, konkursów, konferencji, warsztatów, które odbywają się w tym czasie na wszystkich kontynentach, jest stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości, zwłaszcza wśród tych, którzy pierwszy krok na drodze biznesowego sukcesu mają już za sobą i szukają inspiracji.

Również Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przyłącza się do globalnego tygodnia i zaprasza w tych dniach do uczestnictwa w całej serii różnorodnych wydarzeń.

  • 13 listopada podczas Creative Morning w STARTERZE (ul. Lęborska 3B) uczestnicy zapoznają się z tematyką biznesu modowego. Wśród prelegentów: Marta Ogóż-Ogorzewska (Kukukid), Łukasz Budzisz (Bouduar) oraz Bartłomiej Bucholc (Embro).
  • Tego samego dnia odbędzie się spotkanie społeczności Geek Girls Carrots – kobiet, które kochają IT i nowe technologie.
  • 14 listopada w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1) odbędzie się z kolei konferencja BeZee Trendy w Edukacji, przygotowana z myślą o nauczycielach, trenerach, edukatorach i twórcach startupów zainteresowanych kształtowaniem u uczniów kompetencji przyszłości i wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. Wśród prelegentów z Polski i z zagranicy pojawią się zarówno nauczyciele - autorzy inspirujących projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii, twórcy aplikacji edukacyjnych i edukatorzy - aktywiści.
  • 16 listopada na Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1) rozegra się Venture Day - konferencja umożliwiająca wymianę doświadczeń i nawiązywanie kontaktów pomiędzy przedstawicielami funduszy venture capital, praktykami środowiska R&D (badań i rozwoju), naukowcami, przedsiębiorcami poszukującymi innowacyjnych rozwiązań oraz środowiskiem startupowym.

  • 17 listopada w STARTERZE odbędą się darmowe konsultacje podatkowe przeprowadzone przez specjalistów z Krajowej Izby Radców Podatkowych Oddział Pomorski skierowane do osób chcących założyć własną działalność gospodarczą. Przykładowa tematyka spotkań: wybór formy opodatkowania, obowiązek rejestracji podatku VAT i podatku akcyzowego, obowiązek ewidencjonowania przychodów w kasie rejestrującej, obszary ryzyka w prowadzonej działalności gospodarczej.
  • Tego samego dnia wieczorem w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie społeczności FuckUp Nights Trójmiasto, systematycznie organizującej spotkania z udziałem odważnych ludzi opowiadających o swoich porażkach w biznesie i w realizacji projektów. Wystąpi m.in. Piotr Białoszewski z Machinaroom.


Informacje i zapisy na wszystkie wydarzenia ŚTP na stronie internetowej STARTERA.TV

To przedszkole jest wzorem