• Start
  • Wiadomości
  • Świąteczna choinka już na Długim Targu. Najwyższa w mieście, z 25 tysiącami ledowych lampek 

Świąteczna choinka już na Długim Targu. Najwyższa w mieście, z 25 tysiącami ledowych lampek 

Wysoka na 17 metrów choinka jest sztuczna, aby nie trzeba było wycinać w lesie naturalnego świerku. Na Długi Targ przyjechała z magazynu, w którym czeka cały rok na grudniowy świąteczny czas. W środę, 1 grudnia 2021 roku można było zobaczyć montaż bożonarodzeniowego drzewka.
( 01.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragmenty gdańskich kamienic, zielona choinka
Świąteczna choinka już na Długim Targu. Na odpalenie wszystkich lampek i gwiazdy mieszkańcy muszą poczekać do niedzieli 5 grudnia, kiedy do Gdańska przypłynie Mikołaj i oficjalnie rozświetli choinkę. 
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Choinka jest sztuczna, złożona z kilku elementów. Jeszcze kilka lat temu w pobliżu fontanny Neptuna, gdzie zwykle staje gdańska choinka, stał naturalny świerk wybrany przez leśników w pomorskich lasach. Jednak przed pięcioma laty prezydent Paweł Adamowicz pod wpływem nalegań ekologów zdecydował o rezygnacji z naturalnego drzewa. W jego miejsce co roku stawiana jest ta sama sztuczna choinka.

 

 

Na tegorocznym bożonarodzeniowym drzewku podobnie jak w poprzednich latach zabłyśnie 25 tysięcy energooszczędnych lampek ledowych świecących białym światłem, lampkami zostaną też owinięte gałęzie sztucznego drzewka. Zawisną złote śnieżynki, złote, srebrne i zielone bombki, na czubku drzewa znajdzie się gwiazda ledowa 3D. 

 

 

Fragment starej kamiennicy, meżczyźni w roboczych strojach, fragment dźwigu, sztuczny korzeń drzewka w częściach, sztuczne, zielone gałęzie drzewka
Sztuczna choinka na Długi Targ przyjechała z magazynu, w którym czeka cały rok na grudniowy świąteczny czas. W środę, 1 grudnia 2021 roku można było zobaczyć montaż bożonarodzeniowego drzewka.
Fot. Dominik Paszlinski/gdansk.pl

 

Na odpalenie wszystkich lampek i gwiazdy mieszkańcy muszą poczekać do niedzieli 5 grudnia, kiedy to do Gdańska przypłynie Mikołaj i oficjalnie rozświetli choinkę. 

 

 

Choinki pojawią się też w różnych dzielnicach Gdańska, w tym roku w 11 lokalizacjach, światełkami zabłysną 6 grudnia. W tym roku dojdą kolejne lokalizacje wskazane przez mieszkańców: na Zaspie Rozstajach, Osowie i Letnicy.