• Sukces gdańskiego florecisty. Adam Podralski dwukrotnie najlepszy w Pucharze Europy

W dniach 10-11 lutego w Warszawie odbywał się Puchar Europy kadetów we florecie mężczyzn. Znakomicie spisał się gdańszczanin Adam Podralski, który pierwszego dnia zawodów wygrał w turnieju indywidualnym, w drugim wraz z kolegami z reprezentacji ponownie stanął na najwyższym stopniu podium.
12.02.2018

Zwycięzcy w turnieju drużynowym (od lewej): Kacper Szczypiński,  Maciej Bem, Adam Podralski i trener Tomasz Ciepły

Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk) jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 70 z Oddziałami Sportowymi. Podwójny triumf w XI turnieju Pucharu Europy o Floret Witolda Woydy to jego największy sukces w dotychczasowej karierze.

Podralski w finale turnieju indywidualnego pokonał Włocha Sebastiano Francesco Garro 15:10. Na najniższym stopniu podium stanęli jeszcze Maciej Bem (AZS AWF Poznań) oraz Amerykanin Philip Dority. W czołowej ósemce znalazło się jeszcze trzech Polaków: Szymon Mlicki (UKS MDK-5 Bydgoszcz), Mateusz Biedrzycki (AZS AWF Warszawa) oraz Kacper Szczypiński (Wrocławianie).

Biało-czerwoni fenomenalnie powalczyli również następnego dnia w turnieju drużynowym. Podralski, Maciej Bem, Kacper Szczypiński i Jakub Dołżycki w finale nie dali szans reprezentacji Włoch, wygrywając 45:28. Na najniższym stopniu podium stanęli Holendrzy.