• Start
  • Wiadomości
  • Stypendia sportowe Prezydenta Gdańska dla najlepszych uczniów przyznane

Stypendia sportowe Prezydenta Gdańska dla najlepszych uczniów przyznane

Najlepsi w naszym mieście młodzi sportowcy otrzymali od Prezydent Gdańska jednorazowe stypendia. Przyznano je dokładnie 438 uczniom. Uroczystość odbyła się w sobotę, 14 grudnia, w samo południe, w Szkole Podstawowej nr 6, przy ul. Lawendowe Wzgórze.
( Publikacja: 14.12.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Najlepsi w naszym mieście młodzi sportowcy otrzymali od Prezydent Gdańska jednorazowe stypendia. Przyznano je 438 uczniom
Najlepsi w naszym mieście młodzi sportowcy otrzymali od Prezydent Gdańska jednorazowe stypendia. Przyznano je 438 uczniom
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2018/2019 otrzymało 438 młodych gdańszczanek i gdańszczan. W zeszłym tygodniu nagrody otrzymało z kolei blisko 350 uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe.

W sobotę prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, wręczała okolicznościowe dyplomy i gratulowała nagrodzonym.

- Jestem bardzo dumna, bo siedzą wśród nas najlepsi z najlepszych. To duma dla miasta Gdańska, to Wy nas reprezentujecie na przeróżnych zawodach, w różnych miejscach w Polsce, a pewnie i niektórzy z was także w świecie. Stąd te stypendia - ponieważ w naszym mieście, Gdańsku, uważamy, że za ciężką pracę należy się nagroda. To Wy rozsławiacie imię naszego miasta i za to Wam dziękuję - mówiła podczas uroczystości prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Chciałabym też powiedzieć o zdrowej rywalizacji, o grze fair play. Reprezentujecie różne dyscypliny sportu, zarówno indywidualne, jak i te zespołowe. Pamiętajcie o jednym: nie zawsze to zwycięstwo jest najważniejsze. Owszem, sukces, miejsca na podium, liczą się, ale czwarte miejsce jest tak samo ważne. Poza walką o sukces istnieje coś jeszcze - relacje między ludźmi, to jak je budujecie w rodzinie, z koleżankami i kolegami, przyjaciółmi, jest szalenie ważne, bo to zostaje na dłużej niż złoty medal - podkreślała.

Zanim Prezydent Gdańska wręczyła dyplomy stypendystom, uczniowie SP nr 6, zaprezentowali gościom swoje sportowe umiejętności.

W tym roku ponad 780 gdańskich uczennic i uczniów otrzymało jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe za rok szkolny 2018/2019.

W bieżącym roku złożono 1347 wniosków w pięciu kategoriach. Po ich weryfikacji stypendia przyznano 784 uzdolnionym gdańszczankom i gdańszczanom. Na stypendia przeznaczono kwotę 305 750 zł. Wysokość stypendium, w zależności od uznanej kategorii w skali I – V, wynoszą 350, 400, a także 2 000 zł.