• Start
  • Wiadomości
  • Strategia Rozwoju Gdańska 2030 plus - otwarte spotkania i warsztaty

Strategia Rozwoju Gdańska 2030 plus - otwarte spotkania i warsztaty

Rozpoczynają się prace nad uchwalonym we wrześniu dokumentem Strategii Rozwoju Miasta. Rusza cykl warsztatów na temat nowych Programów Rozwoju, w których mogą wziąć udział mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, specjaliści, organizacje społeczne i partnerzy gospodarczy. To czas, w którym można porozmawiać o Programach Rozwoju miasta, określających ramy lokalnego rozwoju miasta.
28.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańsk nad Motławą - budynki nad rzeką
Od kwietnia do maja odbędzie się sześć spotkań dotyczących Programów Rozwoju, w których mogą wziąć udział mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, specjaliści, organizacje społeczne i partnerzy gospodarczy
fot. www.gdansk.pl

Cykl rozmów, warsztatów i spotkań

- Już w najbliższą środę rozpoczynamy cykl rozmów, warsztatów i spotkań o tym, jaki ma być Gdańsk 2030 plus – zaprasza Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Podczas spotkań wspólnie wytypujemy przedsięwzięcia, porozmawiamy o tym, co jest dla nas ważne i o jakim Gdańsku marzymy. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w środę, 1 marca. Później ponownie spotkamy się w marcu i kwietniu, a całość podsumujemy 8 maja. To będzie czas i wartość dla wspólnego dobra.

Na otwartym spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się 1 marca o godz. 17.00 w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności, zaprezentowane zostały nowe koncepcje Strategii Rozwoju Miasta. Na spotkaniach zostały przedstawione główne założenia rozwojowe do roku 2030. Głos gdańszczanek i gdańszczan o tym, jak najlepiej osiągnąć cele strategiczne i które działania są obecnie najważniejsze, będzie kluczowym w podjętych działaniach.

Podczas warsztatów będzie można zgłaszać swoje idee i koncepcje oraz dzielić się pomysłami na nowe inicjatywy. Wszystko to poddane zostanie uwarunkowaniami zewnętrznymi: obecną sytuacją społeczno-gospodarczą, kolejną perspektywą finansową Unii Europejskiej, a także wyzwaniami, jakie przyniosą najbliższe lata. Wszystkie uwagi i pomysły na to, jakie przedsięwzięcia powinny być podejmowane w Gdańsku w najbliższych latach, będą miały wpływ na ostateczny kształt dokumentu Programów Rozwoju.

 

strategia2030_gdansk

 

Strategia Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus podzielona jest na cztery główne obszary tematyczne, przypisane do celów strategicznych. Są to: Zielone Miasto, Wspólne Miasto, Dostępne Miasto i Innowacyjne Miasto.

Harmonogram spotkań 

Data 

Nazwa spotkania 

Godziny 

Miejsce 

Rejestracja

01.03

Spotkanie inaugurujące 

17:00-18:30 

ECS
(pl. Solidarności 1) 

Bez rejestracji

13.03

Dostępne Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

ZSO nr 8
(ul. J. Meissnera 9) 

Zachęcamy do rejestracji

24.03 

Wspólne Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

Inkubator STARTER

(ul. Lęborska 3b) 

Zachęcamy do rejestracji

04.04

Zielone Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

SP nr 12
(ul. Człuchowska 6)  

Zachęcamy do rejestracji

17.04

Innowacyjne Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

XIX LO
(ul. J. Pestalozziego 11/13) 

Zachęcamy do rejestracji

8.05

Spotkanie podsumowujące 

17:00-18:30 

Hevelianum
(ul. Gradowa 6) 

Bez rejestracji