Strategia Gdańsk 2030 Plus. Wszystko o warsztatach dla mieszkańców – emisja w piątek, godz. 12.00

We wrześniu 2022 roku Rada Miasta Gdańska uchwaliła dokument „Gdańsk 2030 Plus. Strategia Rozwoju Miasta”. Teraz rusza cykl warsztatów dla mieszkańców. O tym, że warto i trzeba wziąć w nich udział porozmawiamy w programie „Wszystkie Strony Miasta” - emisja w piątek o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.
09.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plansza graficzna z logo i zdjęciem zabytkowego gdańska

Strategia Gdańsk 2030 Plus

Strategia Gdańsk 2030 Plus została przyjęta przez Rade Miasta Gdańska we wrześniu 2022 r. Nakreśla ona główne kierunki rozwoju miasta i jest kluczowym elementem zarządzania strategicznego. Podzielono ją na cztery obszary: Zielone Miasto, Wspólne Miasto, Dostępne Miasto i Innowacyjne Miasto. Opiekunem każdego z nich jest jeden z zastępców prezydenta miasta.

Gdańsk w 2030 roku i później. Co jest najważniejsze? Zabierz głos w konsultacjach 

Za część Dostępne Miasto odpowiada zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski. Będzie on gościem programu „Wszystkie Strony Miasta”. Oprócz niego w studiu obecni będą też Łukasz Kłos, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UM i Mariusz Sadłowski, dyrektor Biura Energetyki. Obaj pełnią funkcję koordynatorów projektu.

Strategia Gdańsk 2030 Plus - warsztaty

Inauguracja strategii miała miejsce w ECS 1 marca. Teraz rozpoczynają się warsztaty. Mogą w nich wziąć udział mieszkańcy miasta po wcześniejszej rejestracji.

Mieszkańcy mogą też włączyć się budowanie i konsultowanie Strategi Gdańsk 2030 Plus wypełniając ankietę online dostępną na stronie gdansk.pl. Mogą ocenić zaproponowane przez Miasto koncepcje i zgłosić własne propozycje.

Pierwsze spotkanie poświęcone Dostępnemu Miastu odbędzie się 13 marca w ZSO nr 8 przy ul. Meissnera 9. Jak ma wyglądać Dostępne Miasto? Jak przyczynić ma się do tego rozwój komunikacji publicznej w tym systemu roweru miejskiego? Czy możliwy jest rozwój fotowoltaiki w mieście i na jaką skalę? Jakie korzyści przyniesie biogazownia? Dlaczego ważny jest szeroki udział mieszkańców w warsztatach?

Te i inne pytania zadamy naszym gościom w programie „Wszystkie Strony Miasta” - emisja piątek 10 marca godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

TV

Seniorom - Wesołego Alleluja!