• Start
  • Wiadomości
  • Stary Chełm. Zobacz nowe życie placu przy ulicy Styp-Rekowskiego

Stary Chełm. Zobacz nowe życie placu przy ulicy Styp-Rekowskiego

Mieszkańcy już korzystają z odnowionego placu przy ul. Styp-Rekowskiego w dzielnicy Chełm. W ramach programu rewitalizacji przeszedł on gruntowną przemianę i teraz znajdą tam dla siebie miejsce zarówno osoby spragnione wypoczynku, jak i osoby lubiące aktywność fizyczną. Zobacz film z drona, ukazujący piękno tego miejsca.
14.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Odnowiony plac przy ul. Stype-Rekowskiego
Odnowiony plac przy ul. Styp-Rekowskiego
źródło: DRMG


Dzięki rewitalizacji można odzyskać dla mieszkańców wiele zapomnianych przestrzeni miejskich. Tak stało się na Chełmie, w jego starej części. Niezwykle atrakcyjnie po przemianie wygląda plac przy ul. Styp-Rekowskiego.

Zagospodarowani tego miejsca na nowo było możliwe dzięki Programowi Rewitalizacji. Powstały nie tylko alejki i zieleń, ale też wiele elementów małej architektury. Zamontowane zostały ławki, kosze na śmieci. Pojawiły się stojaki na rowery. Wszystko znakomicie widać na naszym filmie. Zobaczyć też można doposażony plac zabaw dla dzieci i siłownię pod chmurką. Jest nawet zegar słoneczny. Cały skwer został objęty monitoringiem i oświetlony.


Zobacz relację wideo:


Wykonawcą projektu była firma firma Trakt, a koszt prac wyniósł 1,1 mln zł. Inwestycja została dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Lokalizacja placu
Lokalizacja placu