• Start
  • Wiadomości
  • Śródmieście. Starobruk wróci na ul. Ogarną. Rusza przetarg na przebudowę tej ulicy

Śródmieście. Starobruk wróci na ul. Ogarną. Rusza przetarg na przebudowę tej ulicy

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłasza przetarg dotyczący przebudowy ul. Ogarnej. Prace mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. To kolejna inwestycja w ramach miejskiego programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”. - Jej układ będzie nawiązywał do historycznego przebiegu - zaznacza Karol Kalinowski, dyrektor DRMG.
( Publikacja: 25.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ul. Ogarna zostanie przebudowana. To kolejna ulica Głównego Miasta, która odzyska blask
Ul. Ogarna zostanie przebudowana. To kolejna ulica Głównego Miasta, która odzyska blask
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

- Śródmieście i Główne Miasto to historyczny i najbardziej reprezentacyjny obszar Gdańska. Z myślą o mieszkańcach i turystach, konsekwentnie remontujemy drogi i chodniki w tych okolicach. Chcemy tworzyć miasto przyjazne pieszym - zarówno tym poruszającym się o własnych siłach, jak również osobom z ograniczeniami ruchowymi. Budując nowe przejścia naziemne czy dbając także o wymianę nawierzchni, tak jak w przypadku Długiego Targu czy Węglarskiej, przywracamy Śródmieście pieszym. Szykujemy się również do kolejnych remontów – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Ulica Ogarna zostanie przebudowana od Krowiej Bramy do ul. Garbary, a jej układ będzie nawiązywał do historycznego przebiegu. Ponadto na ul. Ogarnej pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki - wylicza Karol Kalinowski,  dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.


Jezdnia będzie pokryta starobrukiem, natomiast chodniki płytką betonową. Zbudowane zostanie odwodnienie drogi, a sieci podziemne, w tym sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa, zostaną przebudowane. Prace powinny potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Jeśli procedura przetargowa przebiegać będzie bez zakłóceń, umowa zostanie podpisana na przełomie I i II kwartału 2022 r. Otwarcie ofert planowane jest w połowie lutego. Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Odcinek, który będzie remontowany ma ok. 480 metrów długości
Odcinek, który będzie remontowany ma ok. 480 metrów długości

 

Przebudowa ul. Ogarnej zostanie zrealizowana w ramach programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”. Program objął także m.in. prace na ul. Pańskiej, ul. Węglarskiej, które są obecnie realizowane.

 

Oprac. KG