W Gdańsku niezbędny sprzęt do rehabilitacji można wypożyczyć

Lato sprzyja rozmaitym aktywnościom w plenerze. Jednak, jeśli zdarzy Ci się poważna kontuzja np. podczas jazdy na rowerze i pilnie potrzebujesz sprzętu do rehabilitacji, ofertą w tym zakresie służy wypożyczalnia przy al. Gen. Józefa Hallera 115 we Wrzeszczu.
11.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać kilka wózków inwalidzkich, złożonych, ustawionych w rzędzie, prawdopodobnie w magazynie lub wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Wózki są ustawione jeden obok drugiego, a ich koła są wyraźnie widoczne na pierwszym planie.
Sprzęt w wypożyczalni przy al Hallera 115 w Gdańsku
fot. MOPR

Nie kupuj, wypożycz

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się przy al. Gen. Józefa Hallera 115 we Wrzeszczu. Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, punkt prowadzi Stowarzyszenie „Wspólnota Serc. Czynna jest: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 7.30 do 15.30 oraz w środy w godz. od 10.00 do 18.00.

Z jej oferty mogą skorzystać mieszkanki, mieszkańcy Gdańska, dysponujący pisemnym wskazaniem lekarza lub fizjoterapeuty o konieczności używania konkretnego urządzenia.

Mammobusy w gdańskich dzielnicach. Zapisz się i zbadaj za darmo piersi

Tylko kaucja

Wypożyczająca/y wpłaca tylko kaucję za urządzenie. Jej wysokość zależy od wartości pobranego sprzętu. Kaucja jest zwracana klientom, gdy oddają urządzenia. To dobra forma pomocy dla potrzebujących osób, których nie stać na zakup sprzętu.

Jednorazowo urządzenie można wypożyczyć na okres do sześciu miesięcy. Jest możliwe przedłużenie czasu użytkowania, ale tylko w sytuacjach tego wymagających, uzasadnionych. Na dogodny termin wizyty w wypożyczalni osoba potrzebująca może się umówić. Dzwoniąc pod numerem tel.: 58 301 30 16 (czynny w godz. pracy punktu), uzyska szczegółowe informacje.

Wsparcie nie tylko po wypadku

Urządzenia do rehabilitacji przydają się zwłaszcza osobom, które uległy wypadkowi i chcą powrócić do dawnej sprawności. Korzystają z nich również mieszkanki, mieszkańcy z niepełnosprawnościami, którzy chcą zwiększyć swoją aktywność zawodową, społeczną. W ofercie punktu są m.in.: kule łokciowe i pachowe, laski, trójnogi oraz wózki inwalidzkie zwykłe i aktywne. Są też: zestawy pionizujące, balkoniki i tzw. wioślarze. W razie konieczności wypożyczyć można np. łóżko rehabilitacyjne elektryczne, gorsety, podnośniki kąpielowe oraz koncentratory tlenowe przenośne i stacjonarne. W ofercie są również: rowery do rehabilitacji, zestawy do ćwiczeń manualnych i różne aparaty do masażu.

Jak przeciwdziałać przemocy domowej? Bezpłatne warsztaty dla kadry pedagogicznej szkół i przedszkoli

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim