• Start
  • Wiadomości
  • „Sprzątanie świata” na plażach: Brzeźno, Jelitkowo, Stogi, Wyspa Sobieszewska

„Sprzątanie świata” na plażach: Brzeźno, Jelitkowo, Stogi, Wyspa Sobieszewska

Dzieci, młodzież, dorośli, osoby indywidualne i grupy zorganizowane - wszyscy są mile widziani w piątek, 14 września, podczas kolejnej edycji „Sprzątania świata”. Tym razem sprzątamy na gdańskich plażach i w pasie nadmorskim. W wyznaczonych miejscach wszyscy chętni zostaną zaopatrzeni w niezbędne akcesoria do zbierania odpadów.
( Publikacja: 11.09.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 Sprzątanie świata w Oliwie we wrześniu 2017 roku
"Sprzątanie świata" w Oliwie we wrześniu 2017 roku
fot. Mateusz Ochocki/KFP

- Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa szkoły. Ubiegłoroczna edycja odbyła się w sobotę, tym razem będzie to piątek, właśnie z myślą o zaangażowaniu uczniów i nauczycieli - wyjaśnia Sławomir Kiszkurno, dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego. - Będzie też okazja do sprawdzenia swoich umiejętności segregowania odpadów wedle podziału na pięć frakcji, który obowiązuje w Gdańsku od kwietnia tego roku.

Organizatorzy do „Sprzątania świata” zapraszają w piątek, 14 września, w godzinach 9:00-14:00 w czterech wyznaczonych punktach:

  • Jelitkowo - wejście na plażę na 63
  • Brzeźno - wejście przy molo
  • Stogi - wejście na plażę nr 26
  • Wyspa Sobieszewska - wejście na plażę nr 16

W powyższych miejscach wszyscy chętni zostaną zaopatrzeni w niezbędne akcesoria do zbierania odpadów.

Akcja nie obejmuje usuwania tzw. dzikich wysypisk i odpadów niebezpiecznych - do tego celu wyznaczony jest specjalny zespół w ramach funkcjonowania służb miejskich. Uczestnikom nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów, w tym odpadów wielkogabarytowych (np. stare meble), zbierać gruzu, potłuczonego szkła, strzykawek, materiałów opatrunkowych, środków medycznych oraz innych materiałów niebezpiecznych, otwierać lub przenosić znalezionych beczek lub innych pojemników, gdyż mogą zawierać substancje toksyczne.


KONIECZNIE PRZECZYTAJ REGULAMIN AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA"


W „Sprzątaniu świata” uczestniczyć mogą:

- uczniowie szkół (zgłoszonych przez upoważnionych reprezentantów szkoły), którzy pozostają pod opieką osoby pełnoletniej, nauczyciela lub osoby wskazanej w zgłoszeniu
- harcerze, pozostający pod opieką osoby pełnoletniej
- pełnoletni mieszkańcy Gdańska lub dzieci pozostające pod opieką osób pełnoletnich: rodziców bądź opiekunów

SS_cover_sprzatanie swiata

Zebrane odpady trafią do Zakładu Utylizacyjnego w celu odpowiedniego zagospodarowania i recyklingu.

Podczas zbiórki do dyspozycji uczestników będą specjaliści gospodarki odpadami, Urzędu Miejskiego, Zakładu Utylizacyjnego oraz Gdańskich Usług Komunalnych, którzy będą odpowiadać na pytania mieszkańców.