• Start
  • Wiadomości
  • Spotkanie online „Jak rozmawiać z nastolatkiem o seksualności?”

W środę spotkanie online „Jak rozmawiać z nastolatkiem o seksualności?”. Prowadzi prof. Maria Beisert

Zdrovve Love to gdański program, którego głównym celem jest edukacja seksualna młodzieży i zwiększenie kompetencji rodziców w zakresie wychowania seksualnego. Opiekę merytoryczną nad programem sprawuje prof. Maria Beisert, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. W środę, 7 grudnia, w godz. 17:00-18:00 pani Profesor na platformie zoom poprowadzi spotkanie „Jak rozmawiać z nastolatkiem o seksualności?”
( 06.12.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Spotkanie poprowadzi prof. Maria Beisert, seksuolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Spotkanie poprowadzi prof. Maria Beisert, seksuolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Zdrovve Love - cele i założenia

Program Zdrovve Love skierowany jest do rodziców i opiekunów gdańskiej młodzieży oraz uczniów i uczennic gdańskich szkół w wieku 15-16 lat.  

Główny cel programu to podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej seksualności człowieka oraz promowanie zachowań prozdrowotnych młodzieży gdańskich szkół w zakresie zdrowia prokreacyjnego oraz zwiększenie kompetencji rodziców w zakresie wychowania seksualnego. 

Nowym realizatorem programu został Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Materiał został przygotowany w oparciu o wiedzę specjalistów z Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

- Popieram bycie człowiekiem samowiednym. Wszystko jedno, czy wiedza o sobie pochodzi z naszych własnych doświadczeń, czy wiedza o sobie pochodzi z zewnątrz. Seksualny z nas jest każdy - to jest fakt. Natomiast argument, że seksualność jest cechą każdego człowieka, pociąga za sobą informację, dlaczego potrzebna jest edukacja. Dojrzewanie czy dorastanie jest okresem burzy i naporu. Bardzo wspieram fakt, że w tym czasie edukacja seksualna jest szczególnie potrzebna i że Gdańsk zaczyna od tego – mówiła seksuolog prof. Maria Beisert, w piątek, 2 grudnia, podczas prezentacji nowej odsłony programu Zdovve Love. Prof. Beisert sprawuje opiekę merytoryczną nad tym gdańskim programem, na co dzień jest związana z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest też wiceprezeską Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. 

Nowe otwarcie programu Zdrovve Love. O ważnych sprawach dla chętnych uczniów

Więcej informacji o module edukacyjnym programu Zdrovve Love na stronie Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia - ZdrovveLove (opz.gdansk.pl).

Spotkanie online z prof. Marią Beisert

W środę, 7 grudnia, w godz. 17.00-18.00 odbędzie się spotkanie online na platformie zoom „Jak rozmawiać z nastolatkiem o seksualności?”, które poprowadzi prof. Maria Beisert. 

- Wraz z realizatorem modułu edukacyjnego programu ZdrovveLove, Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, zachęcam do wzięcia udziału w wykładzie, który będzie okazją do poznania różnych aspektów seksualności Waszego dziecka, nabycia umiejętności odróżnienia normy seksualnej od jej odchyleń, wiedzy od mitów, a przede wszystkim podpowie Wam jak służyć radą, która buduje, a nie rani – zachęca Małgorzata Kaźmierczak, koordynator projektów edukacyjnych w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. 

Wykład prof. Beisert dotyczyć będzie takich kwestii jak:

  1. Seksualność nastolatka jako seksualność fazy przejściowej: cechy, czynniki rozwoju i ryzyka.
  2. Rozwój seksualny typowy i nietypowy.
  3. Rola ścierających się wpływów dorosłych i rówieśników: prawidłowości rozwojowe a moda, styl życia, naciski środowiskowe, bunt.
  4. Mądre wspieranie rozwoju seksualnego nastolatka w drodze ku dojrzałej tożsamości seksualnej i zdrowiu seksualnemu.

ZAPISZ SIĘ NA WYKŁAD

Przy zapisaniu się należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy (imię, nazwisko, adres email) i zatwierdzić przyciskiem „Zarejestruj się”. Po zarejestrowaniu każdy na swój adres mailowy otrzyma link do spotkania na platformie zoom.