Spotkania z Polskim Językiem Migowym. Każdy może wziąć udział

Projektornia GAK, we współpracy ze stowarzyszeniem Okno na Świat, zaprasza na Spotkania z Polskim Językiem Migowym. Uczestnicy poznają podstawowe znaki języka migowego oraz kulturę osób głuchych. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Niema Opera vol. 2”. Pierwsze spotkanie już we wtorek, 7 czerwca, o godz. 17.30. Udział jest nieodpłatny, ale obowiązują zapisy.
06.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pracę tłumaczy migowych można zobaczyć m.in. w trakcie transmisji internetowych niektórych wydarzeń, które emitowane są na portalu miejskim Gdansk.pl
Pracę tłumaczy migowych można zobaczyć m.in. w trakcie transmisji internetowych niektórych wydarzeń, które emitowane są na portalu miejskim Gdansk.pl
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Połączyć świat ciszy ze światem dźwięków

To już druga edycja programu, którego celem jest łączenie dwóch rzeczywistości: świata głuchych i świata słyszących.

Jest to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, który posługując się sztuką jako narzędziem, stwarza pole do wzajemnego kontaktu i zrozumienia osobom o odmiennej percepcji odbioru rzeczywistości.

Czym wyróżnia się „Niema Opera”?

Jest to przedsięwzięcie, które za pomocą języka migowego oraz języka teatru przedstawi opowieść uczestników z niepełnosprawnością słuchową o ich wrażliwości oraz o tym, jak postrzegają otaczający ich świat. Rzeczywistość jest bowiem zdefiniowana i opisana przez osoby słyszące, i przez pryzmat, w jakim doświadczają różnych zjawisk i wyzwań dnia codziennego. „Niema opera” stwarza przestrzeń do ukazania świata oczami osób z niepełnosprawnością, co stanowić będzie wartościowe doświadczenie zarówno dla uczestników działań warsztatowych, jak i dla publiczności podczas finałowego widowiska. W ubiegłym roku za jego reżyserię odpowiedzialny był Tomasz Valldal Czarnecki - znany i doceniany wśród trójmiejskiej publiczności aktor i reżyser, który w unikalnym dla siebie stylu potrafi poruszyć serce i wrażliwość odbiorców swoich widowisk.

Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz programu Kultura Dostępna.

Zajęcia mają charakter familijny. Poprowadzi je Piotr Bronk wraz z synem Gustawem.

Zapisy: projektorniagak@gak.gda.pltel. 58 343 46 91

Terminy zajęć:

  • 7 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 14 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 21 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 28 czerwca, godz. 17:30-18:45

Miejsce: Projektornia GAK, ul. Dworska 29A w Brzeźnie.

Oprac. KG