Sportowe emocje w weekend. Co i gdzie obejrzeć?

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk walczą o utrzymanie w ekstralidze, siatkarze Lotosu Trefla staną naprzeciw zmierzającemu po medal Jastrzębskiemu Węgiel, z kolei fani piłkarek ręcznych AZS Łączpol AWFiS mogą pojechać do Gdyni na mecz z wiceliderem. Dla bardziej aktywnych polecamy parkrun w Parku im. Reagana.
03.03.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Kibice gdańskich hokeistów liczą na dwa zwycięstwa

O pozostanie w elicie

Dla hokeistów MH Automatyki Gdańsk nadszedł najważniejszy moment w sezonie: mecze o utrzymanie. W rywalizacji do czterech zwycięstw mierzą siły z Nesta Mires Toruń.

Za nami już dwa spotkania, które odbyły się na terenie rywala. Pierwsze z nich gdańszczanie wygrali 3:2, w drugim ulegli 1:4. Teraz czas na kolejne dwa starcia w hali Olivia - w piątek, 3 marca, o godz. 18.30 oraz w niedzielę, 5 marca, o godz. 18.00.

W MH Automatyce Gdańsk już w Toruniu wystąpili bramkarz Tomasz Witkowski, który przed najważniejszymi meczami zdążył wyleczyć kolano, oraz Jan Steber, który zdecydował się przełożyć operację łąkotki. Do składu na spotkania w Gdańsku dołączy zawieszony na dwa mecze Philip Nasc oraz być może czeski napastnik Petr Polodna, który jednak boryka się z urazem żeber.

Piąty mecz rywalizacji odbędzie się 10 marca w Toruniu, ewentualne szóste spotkanie w Gdańsku - 12 marca i siódme w Toruniu - 15 marca.

Bilety na piątek i niedzielę: 10 i 15 zł.


Parkrun Gdańsk odbywa się od kilku lat. W 2014 roku w pierwszym wiosennym biegu na starcie stanęło 170 osób

Biegnij sam

W sobotni poranek, 4 marca, kibiców i fanów sportu zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych. Tego dnia w Parku Reagana o godz. 9.00 rozpocznie się kolejny Parkrun Gdańsk, czyli bieg na 5 km z pomiarem czasu.

Przeznaczony jest dla wszystkich biegających, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, niezależnie od ich poziomu zaawansowania, czy też wieku. Udział bezpłatny.

Organizatorzy w przypadku pytań proszą o kontakt na PolskaBiuro@parkrun.com lub telefonicznie 519 064 467.


Adrianna Górna i jej koleżanki z AZS Łączpol AWFiS nie będą w Gdyni faworytkami

Przejażdżka do Gdyni 

Vistal Gdynia to aktualny wicelider ekstraligi piłkarek ręcznych, pretendent do mistrzostwa Polski. Z kolei celem AZS Łączpol AWFiS jest przedarcie się do czołowej szóstki, co nie będzie łatwe, bo gdańszczanki - na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego - do zajmujących piąte i szóste miejsce Energi AZS Koszalin i Pogoni Baltica Szczecin tracą trzy punkty.

- Jesteśmy młodym i perspektywicznym zespołem, ale chcemy udowodnić, że mamy aspiracje do walki o wyższe lokaty - mówi Patrycja Chojnacka, bramkarka gdańskiej siódemki. - Z drużyną z Gdyni znamy się jak „łyse konie”, więc jeśli wszystko zafunkcjonuje tak, jak w meczu z Pogonią Baltica, to możemy być spokojne.

Wyjazdowy mecz AZS Łączpol AWFiS z Vistalem odbędzie się w sobotę, 4 marca, o godz. 17.00 w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego.

Bilety: 5 i 10 zł. Dzieci do 6. roku życia wchodzą bezpłatnie.


Fanów Lotosu Trefl powinna rozgrzać rywalizacja Damiana Schulza z Kubańczykiem Salvadorem Hidalgo Olivą

Z kandydatem do medalu

W niedzielę, 5 marca, widowiska na najwyższym krajowym poziomie oczekiwać mogą fani siatkówki. W Ergo Arenie Lotos Trefl podejmie jednego z kandydatów do medali - Jastrzębski Węgiel, zespół, który od lat jest zaliczany do tzw. wielkiej czwórki PlusLigi. Co prawda w poprzednim sezonie spisał się poniżej oczekiwań (siódme miejsce), ale w tegorocznym jastrzębianie przebudowali skład i należą do faworytów rozgrywek. Strzałem w dziesiątkę okazało się zwłaszcza zatrudnienie 31-letniego Salvadora Hidalgo Olivy, który jest najlepiej punktującym, atakującym i zagrywającym siatkarzem PlusLigi.

W niedzielę Kubańczykowi ma się przeciwstawić Damian Schulz, który nad przyjmującym Jastrzębskiego Węgla góruje choćby liczbą bloków.

- Trudno porównywać mnie i Olivę, bo jesteśmy zupełnie innymi typami zawodnika, gramy na innych pozycjach i pełnimy inne role w swoich zespołach - mówi atakujący Lotosu Trefl. - Kubańczyk z pewnością dodał PlusLidze sporo kolorytu, stał się ważnym graczem Jastrzębskiego Węgla i na pewno trudno jest go powstrzymać. Musimy jednak zrobić wszystko, by zneutralizować siłę zarówno jego, jak i innych graczy naszego najbliższego rywala.

Gdańszczanie szans na czołową czwórkę już nie mają, ale nie rezygnują ze starań o możliwość gry o piątą lokatę.

- Mamy do rozegrania jeszcze pięć meczów, do zdobycia 15 punktów i w każdym z nich zamierzamy walczyć o pełną pulę - deklaruje Schulz.

Początek meczu w niedzielę, 5 marca, o godz. 15.00. Bilety od 10 i 15 zł dostępne w serwisie trefl.ticketsoft.pl oraz w kasach Ergo Areny.TV

Wybory samorządowe w Gdańsku 7 kwietnia 2024