• Start
  • Wiadomości
  • Solidarni z Ukrainą! Specjalna księga wyłożona w Europejskim Centrum Solidarności

Solidarni z Ukrainą! Specjalna księga wyłożona w Europejskim Centrum Solidarności

Przyjdź do Europejskiego Centrum Solidarności i okaż swoją solidarność. W ogrodzie zimowym została wyłożona specjalna księga, gdzie każdy może wyrazić swoje wsparcie i współczucie dla narodu Ukraińskiego, który toczy walkę z rosyjskim agresorem.
( 25.02.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
24.02 dzień wybuchu wojny na Ukrainie. Wiec Gdańsk solidarny z Ukrainą
24.02 dzień wybuchu wojny na Ukrainie. Wiec "Gdańsk solidarny z Ukrainą"
zdj. Piotr Wittman/gdansk.pl

Wyrazy solidarności, życzenia, niepokoje i rozterki… – to wszystko można wpisać do księgi "Solidarni z Ukrainą!". Niesiemy nadzieję narodowi w stanie wojny i naszej społeczności ukraińskiej w Gdańsku, a jednocześnie dokumentujemy ten trudny czas, gdy całej Europie odebrano pokój. Księga będzie wyłożona w ogrodzie zimowym ECS od soboty 26 lutego od godz. 10.00.

Do księgi może wpisać się każdy – osoba dorosła i dziecko, gdańszczanin i turysta ze Szwecji, Ukrainka i Rosjanin… Wystarczy tylko chęć.

– Inwazja Putina na Ukrainę wstrząsnęła światem, czyniąc wojnę realnym, bliskim doświadczeniem. Smutek, lęk, bezsilność, solidarność z narodem ukraińskim, potrzebę wsparcia czuje wielu z nas. Dlatego zapraszamy całe rodziny, wszystkich, którzy czują taką potrzebę – spisujmy myśli, dzielmy się refleksjami, nieśmy wsparcie i nadzieję – zachęca Patrycja Medowska, zastępczyni dyrektora ECS ds. kultury obywatelskiej.

 

Ogród zimowy ECS, fot. Dawid Linkowski, arch. ECS
Ogród zimowy ECS, fot. Dawid Linkowski, arch. ECS
zdj. Dawid Linkowski/Archiwum ECS


Gdzie i kiedy można się wpisać do księgi:

Europejskie Centrum Solidarności, ogród zimowy (poziom 0), Gdańsk, pl. Solidarności 1 (wejście główne – przez Bramę nr 2 lub wejście boczne od strony placu Solidarności - idąc od przystanku tramwajowego)

Poniedziałek – piątek | 10–17

Sobota – niedziela | 10–18

oprac. MW