• Start
  • Wiadomości
  • Sobótka w Teatrze Leśnym: piosenki z tekstem, rozmowy o książkach i potańcówka. Zobacz zdjęcia

Sobótka w Teatrze Leśnym: piosenki z tekstem, książki o życiu i rozmowy o książkach

Niedzielne popołudnie, 23 czerwca 2019 r., w Teatrze Leśnym we Wrzeszczu było okazją do uczczenia Dnia Ojca i Sobótki - tanecznie i książkowo. Zobacz, jak bawili się gdańszczanie w sobótkowy wieczór.
23.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Niedzielna potańcówka w Teatrze Leśnym
Niedzielna potańcówka w Teatrze Leśnym
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

W tym roku sobótkową noc we Wrzeszczu zorganizowały połączone siły Krytyki Politycznej - Świetlica w Trójmieście, Klubu Winda - Gdański Archipelag Kultury, Fundacji Droga i przyjaciele oraz Stowarzyszenia WAGA.

Na scenie w Jaśkowej Dolinie pojawił się najpierw zespół Mariusza Wali i młodzi wokaliści z Klubu WINDA, którzy wykonali poetyckie teksty Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego. Po warsztatach dla dzieci, które porowadziła Agata Półtorak, pisarka i ilustratorka literatury dziecięcej, Mikołaj Trzaska wraz z córką Basią Trzaską i pisarka, Barbarą Piórkowską zastanawiali się czy książki mogą zmieniać świat.

Przez cały czas działała też Plenerowa Czytelnia Domu Sąsiedzkiego KULTURA i Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Wieczór w Teatrze Leśnym zakończyła Potańcówka z muzyką na żywo w wykonaniu dixilandowego zespołu Racing Team Swing. Do tańca zachęcali tancerze z grupy Swing Revolution Trójmiasto.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk, odbyło się w ramach projektu "Podesty Kultury".

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy