Siedlecki Festyn przy Szkole Podstawowej nr 14. Było kolorowo, artystycznie i sportowo

Siedlce wiedzą, jak dobrze zacząć weekend, i przy okazji uczcić Dzień Matki. W piątek, 26 maja, społeczność Szkoły Podstawowej nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza, VIII Liceum Ogólnokształcące oraz Rada Dzielnicy Siedlce zaprosiła mieszkańców na doroczny Siedlecki Festyn.
26.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu kilkadziesiąt kolorowych balonów zawieszonych na siatce ochronnych przy boisku sportowym, przed nimi widać kilka stojących osób
Festyny Siedleckie przyciągają każdego roku tłumy mieszkańców. Podobnie było też w tym roku
Fot. Ilona Orzechowska/SP14

Koncert, spektakl i sportowe pokazy na początek

Festyn przyciągnął, podobnie jak w poprzednich latach, setki mieszkańców. Zorganizowano go na boiskach dwóch szkół: SP 14 przy ul. Kartuskiej 126 A oraz VIII LO przy ul. Kartuskiej 128, w godz. 14 - 18.

Na dobry początek przygotowano koncert młodzieżowego zespołu The Basement, działającego przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz przedstawienie teatru Qfer - dla najmłodszych. Uczniowie VIII LO przygotowali z kolei mnóstwo sportowych atrakcji dla dzieci z okolicznych placówek oświatowych.

- Festyn przepełniony był takimi atrakcjami, jak pokazy judo, nordic walking, warsztaty tańca i występy młodych artystów. Nie zabrakło też elementów profilaktyki zdrowotnej w postaci pomiarów ciśnienia i cukru we krwi, a także zajęć z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili specjaliści z pomiotu medycznego Copernicus - wylicza Ilona Orzechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku. - Urozmaicona była również strefa lifestyle’u dla dzieci i dorosłych. Obecnym zaproponowano bowiem spotkanie z ogrodnictwem i ekologią, mindfulness i dobrą książką. Można było też zasięgnąć porad w kwestii dbania o urodę - dodaje.

Festyny, pikniki dzielnicowe i otwarcie klubu sąsiedzkiego. Będzie się działo w weekend

Ciasta na festyn upiekli rodzice

Najmłodsi uczestnicy festynu, z pomalowanymi radosnymi buziami, brali udział w różnorodnych animacjach, a nieco starsi - w licznych konkurencjach sportowych.

Jak przystało na prawdziwy festyn, nie mogło na nim zabraknąć także stoisk gastronomicznych. Te oferowały pyszne, różnorodne dania. Co ciekawe, w okolicznościowej "kawiarence" o słodki poczęstunek zadbali rodzice uczniów, którzy samodzielnie upiekli kilkadziesiąt ciast.

Na festyn zajrzał także zastępca prezydent Gdańska Piotr Borawski. Był też miejski radny z ramienia PiS Piotr Gierszewski oraz Wojciech Widzicki, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Siedlce.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z TEGOROCZNEGO FESTYNU SIEDLECKIEGO

W organizację festynu włączyło się blisko 20 instytucji i organizacji

Siedlecki Festyn jest imprezą, która każdego roku mocno aktywizuje lokalną społeczność. Do współpracy przy jego organizacji włączają się liczne instytucje. W tym roku partnerami festynu byli: podmiot medyczny Copernicus, Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gdańsku, Zespół Przedszkolny nr 1, przedszkole „Chatka Puchatka”, MOPR, Dom Sąsiedzki „Zakopianka”, Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”, Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, Fundacja Świat Wrażliwy i Cafe Aktywni, Gdańskie Centrum Kontaktu, Parafia św. Franciszka z Asyżu, Pałac Młodzieży w Gdańsku, VIII Komisariat Policji w Gdańsku, Centrum Integracji Na Górce - Siostry Pallotynki, Pomorska Medyczna Szkoła Policealna i szkoła językowa „Let’s play”.

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska