• Start
  • Wiadomości
  • Sezon Żeglarski czas zacząć! Parada jachtów, pokazy ratownictwa

Sezon Żeglarski czas zacząć! Parada jachtów, pokazy ratownictwa

Majowa parada jednostek po Motławie to znak, że w Gdańsku rozpoczyna się sezon żeglarski. Na ten moment co roku czeka całe środowisko żeglarzy i miłośnicy sportów motorowodnych. W tym roku, ta kilkunastoletnia już tradycja, rozpocznie się w sobotę, 11 maja. Jak zwykle w sercu miasta.
06.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku przyciąga co roku setki mieszkańców i turystów, ale przede wszystkim miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych
Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku przyciąga co roku setki mieszkańców i turystów, ale przede wszystkim miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Dostęp do morza to ogromny atut i przywilej, z którego od ponad tysiąca lat korzysta stale rozwijający się Gdańsk. To okno na Europę i cały świat, a także dochodzący od morza powiew wolności. Warto pamiętać, że Bałtyk to nie tylko środek do rozwoju handlu, gospodarki i przemysłu na Pomorzu, ale także, dosłownie i w przenośni, „morze możliwości” jeśli chodzi o turystykę, rekreację i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Podczas tegorocznych uroczystości inauguracji sezonu żeglarskiego organizatorzy zadbali o atrakcje nie tylko dla właścicieli jednostek pływających, ale także dla mieszkańców miasta i turystów.Program całodniowej imprezy jest bardzo różnorodny, skierowany zarówno do młodszych, jak i starszych. Niewątpliwie do takich atrakcji należeć będzie wspaniałe widowisko wizualne na Motławie – parada jednostek pływających. Główna scena imprezy zlokalizowana będzie przy nabrzeżu na Targu Rybnym, na pokładzie żaglowca Baltic Beauty. 

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku to już kilkunastoletnia tradycja
Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku to już kilkunastoletnia tradycja
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Organizatorzy wydarzenia – Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz POL sail – chcą przekonać, że żeglarstwo i wypoczynek na wodzie są dla każdego, a także przybliżyć lokalnej społeczności atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu na wodzie.

W programie znajdą się m.in.: zwiedzanie gdańskich oldtimerów, czyli wiekowych jednostek pływających, przejażdżki łodziami motorowymi z ratownikami wodnymi, pokazy ratownictwa wodnego, dynamiczne ewolucje fly-board czy koncert chóru Zawisza Czarny. Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS.

Z pewnością największą atrakcją będzie widowiskowa parada jednostek uczestniczących w imprezie, które zaprezentują się widzom płynąc w barwnym szyku na Motławie. Zatem najbliższa sobota, 11 maja, jak na morską stolicę przystało, obfitować będzie w wodne i morskie wrażenia.

Program dnia: 

  • 12:45 – zbiórka jednostek biorących udział w paradzie na obrotnicy przy Polskim Haku
  • 12:40 – pokaz ratowniczy na akwenie przy Targu Rybnym
  • 13:00 – parada jednostek na Motławie
  • 14:00 – oficjalne otwarcie sezonu wraz z podniesieniem bandery oraz koncert Chóru Zawisza Czarny
  • 15:00 – pokaz fly board
  • 15:40 – Biesiada żeglarska oraz koncert na pokładzie Baltic Beauty. Wystąpią Żeglarze Portowi

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2019