• Start
  • Wiadomości
  • Setne boisko przyszkolne w Gdańsku otwarte! WIDEO I ZDJĘCIA

Setne boisko przyszkolne w Gdańsku otwarte! WIDEO I ZDJĘCIA

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego 10 w Brzeźnie uroczyście oddano do użytku nowy kompleks sportowy. To już setna taka inwestycja w Gdańsku, ale nie ostatnia. SPRAWDŹ listę wszystkich boisk i poznaj zasady korzystania.
( Publikacja: 24.09.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uroczystość oddania do użytku boiska przy ZSO nr w Gdańsku
Uroczystość oddania do użytku boiska przy ZSO nr w Gdańsku
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

W poniedziałek, 24 września, na nowym boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10, ul. Krasickiego 10 w Gdańsku Brzeźnie zebrała się cała szkolna społeczność. Nic dziwnego. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii placówki. Rodzice dzieci przynieśli ciasta. Uroczystego otwarcia nowego obiektu dokonał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z uczniami. W niebo poszybowały balony.

Zobacz zapis transmisji z uroczystego otwarcia:

 Inwestycję wartą 1,5 mln zł w imieniu Miasta prowadziła Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). Umowę z wykonawcą – firmą ELSIK Sp.zo.o. z Żukowa - podpisano w grudniu 2017 r.

Wstęgę przecięli uczniowie wraz prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem
Wstęgę przecięli uczniowie wraz prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Nowe boisko jest tak naprawdę kompleksem sportowym, który będzie służył uczniom do zajęć sportowych i rekreacji. Powstały bowiem dwa boiska i dodatkowo plac zabaw. Stare boisko wielofunkcyjne przebudowane zostało od podstaw. Wymieniona została przede wszytskim nawierzchnia z asfaltobetonu na nawierzchnię z poliuretanu. Zamontowano bramki oraz zestawy do koszykówki i stakówki. Zbudowano dwutorową bieżnię lekkoatletyczną o dł. 60m też z nawierzchnią poliuretanową i zeskocznię do skoku w dal. Powstała siłownia zewnętrzna. Całość została ogrodzona.

Część lekkoatletyczna nowego kompleksu sportowego
Część lekkoatletyczna nowego kompleksu sportowego
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Obok powstało zupełnie nowe boisko do piłki nożnej typu „Orlik” wraz z infrastrukturą sportową i plac zabaw dla dzieci wyposażony w różne urządzenia do zabaw. Wszystko przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Zadbano też o zieleń i elementy małej architektury takie jak kosze na śmieci czy ławki.

Plac zabaw dla dzieci
Plac zabaw dla dzieci
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Szczegółowy zakres prac znajdziesz TUTAJ.


Kolejne dwa wielofunkcyjne boiska zostaną otwarte w najbliższych tygodniach przy Szkole Podstawowej nr 84 w Gdańsku – Kiełpinie Górnym przy ul. Otomińskiej oraz przy Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-usługowych przy ul. Czyżewskiego.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przygotowuje się do budowy boisk wraz z zagospodarowaniem terenu Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Kościuszki 111. Zakończenie inwestycji planowane jest na maj przyszłego roku.

Z nowoczesnych, przyszkolnych boisk ma prawo korzystać każdy mieszkaniec Gdańska. Obiekty nadal będą powstawać. Intencją władz miasta jest aby przy każdej szkole w Gdańsku było nowe boisko.

Wykaz wszystkich boisk i zasad korzystania z nowych obiektów.