• Start
  • Wiadomości
  • Sesja Rady Seniorów w Gdańsku. Seniorzy mówią o swoich potrzebach

Sesja Rady Seniorów w Gdańsku. Seniorzy rozmawiali o swoich potrzebach z Radami Dzielnic

- Chcielibyśmy, aby Rady Dzielnic rozumiały, jakie są potrzeby seniorów, aby działały z nami na rzecz seniorów, przeciw ich osamotnieniu i alienacji - powiedział Aleksander Żubrys, przewodniczący Rady Seniorów w Gdańsku. W środę, 22 czerwca podczas sesji Rady Seniorów w Gdańsku podjęto m.in. uchwałę o współpracy Rady Seniorów w Gdańsku z Radami Dzielnic Miasta Gdańska. 
22.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Sala obrad, osoby strsze siedzą przy stołąch z mikrofonami
Podczas XIV sesji Rady Seniorów w Gdańsku podjęto uchwałę w sprawie współpracy Rady Seniorów w Gdańsku z Radami Dzielnic Miasta Gdańska. Gośćmi byli przedstawiciele Rad i Zarządów Dzielnic.
Fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Rada Seniorów w Gdańsku. Jakie uchwały podjęto?

W Sali Obrad Nowego Ratusza w Gdańsku odbyła się XIV sesja Rady Seniorów w Gdańsku. Radni wysłuchali m.in informacji o ustanowieniu nagrody Rady Miasta Gdańska za zasługi dla gdańskich seniorów i nagrody Rady Miasta Gdańska za zasługi dla gdańskiej młodzieży. Informację przedstawiła Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. Omówiono też współpracę Rady Seniorów z Młodzieżową Radą Miasta Gdańska.

Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak mówi o nowych nagrodach i prezentuje statuetkę.
Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak mówi o nowych nagrodach i prezentuje statuetkę.
Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Pierwsza w historii Gdańska Rada Seniorów wybrana!

Rada Seniorów w Gdańsku podjęła uchwałę w sprawie współpracy Rady Seniorów w Gdańsku z Radami Dzielnic Miasta Gdańska. Gośćmi byli przedstawiciele Rad i Zarządów Dzielnic.

Kiedy powstała Rada Seniorów w Gdańsku?

- Chcemy nawiązać współpracę z radami poszczególnych dzielnic Gdańska - powiedział Aleksander Żubrys. - To ważne działanie w tych trudnych dla seniorów czasach, działanie które ma doprowadzić do tego, aby seniorzy byli pełnoprawnymi członkami społeczności. Myślimy o tym, aby Rady Seniorów mogły powstawać przy Radach Dzielnic. Dzięki temu łatwiej byłoby dbać o interesy seniorów, dążyć do tego, aby w swoim środowisku - nie w domach opieki - mogli znaleźć swoją przystań, swój azyl. Chcielibyśmy też stworzyć sąsiedzką, nieoficjalną sieć pomocy, podjęta uchwała na pewno ułatwi te wszystkie działania.

Na pierwszym planie cztery starsze osoby siedzące tyłem, w tle mównica z mikrofonem
Radni wysłuchali m.in informacji o ustanowieniu nagrody Rady Miasta Gdańska za zasługi dla gdańskich seniorów i nagrody Rady Miasta Gdańska za zasługi dla gdańskiej młodzieży.
Fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Rada Seniorów w Gdańsku. Radna Wasilewska: my, starzy, musimy być "zapleczem" dla młodych

Rada Seniorów w Gdańsku działa od 2018 roku, ma charakter doradczy i inicjatywny, współpracuje też z organami Miasta Gdańska w zakresie planowania i realizacji polityki senioralnej. Jej celem jest zwiększanie zainteresowania i zaangażowania seniorów w sprawy lokalnej społeczności, w szczególności dotyczące rozwiązywania problemów i zaspokajania potrzeb środowiska osób starszych oraz pobudzania ich aktywności. Większość w niej stanowią seniorzy zgłoszeni przez lokalne społeczności, kilku jest przedstawicielami instytucji bądź organizacji działających na rzecz osób starszych.