Seniorska integracja na Stogach. Festyn w Domu „Ostoja” [FOTOGALERIA]

„Moje miejsce – mój dom” - pod takim hasłem odbył się tradycyjny festyn letni w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”, przy ulicy Hożej 4 w Gdańsku Stogach. W otwartej imprezie uczestniczyło ponad 300 osób, w tym zaproszeni podopieczni z innych trójmiejskich placówek, a także mieszkańcy dzielnicy i młodzież.

Seniorska integracja na Stogach. Festyn w Domu „Ostoja” [FOTOGALERIA]
A
A
data publikacji: 29 sierpnia 2017 r.

Festyn seniorów w Domu Pomocy Społecznej
Festyn seniorów w Domu Pomocy Społecznej
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Festyny w "Ostoi" organizowane są już od 20 lat. To świetny pomysł na integracje międzypokoleniową. Gwiazdą muzyczną festynu był Detko Band. Oprócz tego gry oraz zabawy dla najmłodszych i dla starszych. Była też grochówka, sałatki, ciasto, kawa i wata cukrowa dla dzieci. Spotkanie było otwarte dla wszystkich. Podczas festynu seniorzy z różnych trójmiejskich placówek zaprezentowali też jak spędzają czas oraz jak wygląda oferta i życie w ich ośrodkach.

Pani Zofia Radomska opowiedziała nam, jak trafiła do „Ostoi”. - Po prostu jestem sama, nudziłam się w domu. A tu w „Ostoi” jest cudownie, mamy różne zajęcia, śpiewamy, tańczymy, mamy obiady. Tu na prawdę jest teraz moja druga rodzina – mówi pani Zofia. 

Podobnie było w przypadku pana Stanisława Pielasy. - Umarła mi żona, zostałem sam. Wprowadził mnie tu kolega - wspomina pan Stanisław.

Zobacz relację z festynu:

Impreza to część projektu „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, zainicjowany i prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a także Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Policję, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji oraz placówki wsparcia dla seniorów. W jego ramach co miesiąc, w jednym z gdańskich ośrodków dla osób starszych odbywa się m.in. spotkanie, festyn nie tylko dla podopiecznych, ale i innych aktywnych mieszkańców 60 plus. Podczas imprez prezentują oni swoje pasje, uczestniczą w grach i zabawach sportowych, edukują się w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa ekonomicznego, życiowego. Wreszcie integrują i zawiązują wspaniałe przyjaźnie. Głownym celem projektu jest aktywizacja oraz poprawa jakości życia gdańskich seniorów.

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora