• Start
  • Wiadomości
  • SOR w szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku zamknięty do odwołania. Zakażenia wśród personelu i pacjentów 

SOR w szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku zamknięty do odwołania. Zakażenia wśród personelu i pacjentów 

W szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku wykryto zakażenia wśród pracowników medycznych i przypadki koronawirusa wśród pacjentów. Szpital poinformował o wstrzymaniu działalności SOR w szpitalu. Od 12 października Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku zostanie przeznaczony dla pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19.
( Publikacja: 07.10.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budynek szpitala, przed nim dwa pomarańczowe namioty, obok dwie toalety toi toi
Nz. Szpital św. Wojciecha w Gdańsku w marcu 2020 roku, namioty przygotowane dla osób zakażonych koronawirusem, wtedy okazały się niepotrzebne. Od środy 7 październia Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu na Zaspie jest zamknięty do odwołania
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W komunikacie szpitala Copernicus czytamy: 

W związku ze stwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u pacjentów i personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych wstrzymuje się do odwołania działalność SOR w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku z wyjątkiem działalności: Ginekologiczno - Położniczego obszaru konsultacyjnego SOR (Punkt przyjęć do porodu), przyjęć pacjentów z rozpoznanym ostrym zespołem wieńcowym do Pracowni Kardiologii Inwazyjnej, strefy pediatrycznej SOR, przyjęcia pacjentów z nagłymi przypadkami okulistycznymi.

Działalność Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej pozostaje bez zmian. Powiadomiono Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku  i  przeprowadzane są wywiady epidemiologiczne.

W związku z obecną sytuacją - wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem - decyzję o stworzeniu nowego oddziału dla pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19 podjął Wojewoda Pomorski oraz Minister Zdrowia.

W komunikacie czytamy: 

W związku z koniecznością podejmowania działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Wojewoda Pomorski oraz Minister Zdrowia na mocy wydanych decyzji nałożyli na podmioty lecznicze w województwie pomorskim obowiązek zapewnienia łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia oraz zakażeniem SARS-CoV-2, tworząc tzw. system zabezpieczenia COVID-19.

W związku z powyższym, Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku z dniem 12 października 2020 r. od godz. 7.00 zostanie przeznaczony dla pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19.

Od dnia 7 października 2020 r. wstrzymuje się przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.