• Start
  • Wiadomości
  • Bieganie, czołganie, wspinanie - bieg z przeszkodami dla dzieci i dorosłych

Bieganie, czołganie, wspinanie - bieg z przeszkodami dla dzieci i dorosłych

Kąpiele w morzu, tarzanie w piasku i skoki na rampie, a także dziesiątki innych katorżniczych przeszkód. Ponad 6 tys. osób wystartuje w gdańskiej edycji runmageddonu w sobotę i niedzielę, 15-16 września. Zapisy internetowe tylko do czwartku, 13 września, do godz. 14.00. Udział jest płatny.
( Publikacja: 12.09.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Runmageddon po raz pierwszy zawitał do Gdańska. Na zdjęciu trasa jednego z biegów w Gdyni
Runmageddon po raz pierwszy zawitał do Gdańska. Na zdjęciu trasa jednego z biegów w Gdyni
fot. materiały organizatora

Co to jest runmageddon?*

To morderczy wyścig na ekstremalnym torze przeszkód! Na trasie czekają na Ciebie błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne atrakcje. Nie znajdziesz na świecie drugiej imprezy z takim zagęszczeniem przeszkód i tak ciekawą trasą!

To sprawdzian dla Twojego ciała i psychiki! To wyzwanie rzucone Twojej sprawności, sile, wytrzymałości i odporności psychicznej. Nie musisz być atletą ani biegaczem, żeby ukończyć Runmageddon, ale musisz być gotów dotrzeć do granicy swoich możliwości i ją przesunąć…

To połączenie rywalizacji i współpracy między zawodnikami. Wolisz się ścigać czy pomagać innym? Startując w Runmageddonie możesz zaspokoić obie te ambicje. Elektroniczny pomiar czasu pozwala na porównanie czasów zawodników z każdej serii i rywalizację dla „Harpaganów”. Na trasie ustawiamy jednak przeszkody, które są nie do pokonania samodzielnie dla 80 proc. zawodników. Musisz więc współpracować z innymi. Sprawdź, o ile więcej radości znajdziesz w pomocy innym uczestnikom Runmageddonu, niż w wyprzedzeniu ich!

*za www.runmageddon.pl


W Gdańsku ten ekstremalny bieg z przeszkodami odbędzie się po raz pierwszy. Trasa przebiegać będzie w Parku Reagana oraz na pobliskiej plaży. W środkowej części parku - tuż przy ulicy Dąbrowszczaków - stanie Miasteczko Kibica wraz z liniami startu i mety.

Bieg rozgrywany będzie na kilku dystansach:

  • Kids dla dzieci w wieku 4-11 lat (trzy kategorie wiekowe) - 1 km i 10 przeszkód
  • Intro - 3 km i 15 przeszkód
  • Rekrut (dzienny i nocny) - 6 km i ponad 30 przeszkód
  • Classica - 12 km i ponad 50 przeszkód


Zapisy przez internet i w biurze zawodów

Do startu w runmageddonie można zapisać się poprzez stronę internetową do czwartku, 13 września, do godziny 14:00. Po tym terminie zapisy będą możliwe w biurze zawodów na terenie imprezy. 

Ceny pakietów startowych przy zapisach online wahają się od 39 zł za Kids po 249 zł za formułę Classic.

Według informacji organizatorów w zawodach wystartuje ponad 6 tys. osób z całej Polski, z czego 35 proc. stanowią kobiety. Ponad 1000 śmiałków to mieszkańcy Gdańska.

Dzieci rywalizować będą na dystansie około 1 km w trzech kategoriach wiekowych
Dzieci rywalizować będą na dystansie około 1 km w trzech kategoriach wiekowych
fot. materiały organizatora

Jakie przeszkody

"Doły na plaży", "jelita wpadające prosto do morza", "Pole dance" czy "Oponeo" to przeszkody, które są już dobrze znane uczestnikom runmageddonu. Na trasach w Gdańsku pojawi się też "Kołkownica", "Wariat", "Multirig", "Pro skater". Na uczestników czeka też najdłuższa przeprawa wśród wód Morza Bałtyckiego.

Swój debiut na Pomorzu będą miały:

- "Flying Monkey" - przeszkoda z zawieszonymi drążkami, którą da się pokonać tylko, przeskakując z drążka na drążek za pomocą rąk
- "Killer Plank" - zawieszona poziomo drewniana belka, wzdłuż której trzeba przemieszczać się tak długo, aż na jej końcu uderzy się ręką w dzwonek
- "Kołkosznikov" - imponująca pionowa ściana, którą zdobywa się poprzez wspinaczkę z użyciem kołków. Przeszkodę można pokonać tylko za pomocą rąk


Harmonogram runmageddonu

W sobotę, 15 września, rozpocznie seria Elite w formule Rekrut, która wystartuje w dwóch turach co 10 minut począwszy od 7:40.
Od 8:00 do 13:30 - w 15 minutowych odstępach - startować będzie formuła Rekrut w serii Open czyli osoby, które przemierzając trasę będą się dobrze bawić i pomagać sobie nawzajem.

Nocny Rekrut czyli nocna odmiana formuły 6-kilometrowego biegu rozpocznie się już o 19:30 i potrwa do 21:15.

Dzieci rozpoczną swoją rywalizację o 9:15 i startować będą co 20 minut aż do 13:55 kiedy do biegu ruszy ostatnia grupa.

W niedzielę, 16 września, starty otworzą biegi formuły Classic. Najpierw od godziny 7:40 w dwóch turach ruszy seria Elite, a od 8:00 do 11:00 w 15 minutowych odstępach startować będą śmiałkowie serii Open.

Uczestnicy formuły Intro starty rozpoczną w samo południe, a ostatnia grupa wystartuje o 13:30.

O 13:45 wystartuje formuła Biznes Szlachetna Paczka.


Atrakcje dla kibiców

Najważniejsza będzie sportowa rywalizacja, ale organizatorzy przygotowali także coś dla kibiców.

W Miasteczku Kibica podczas obu dni rywalizacji będzie można spróbować swych sił w sprawnościowym wyzwaniu, które polegać będzie na spacerze po równoważni z tosterem na głowie lub wykonaniu martwego ciągu z pralką. Możliwie będzie przetestowanie wirtualnego świata za pomocą okularów VR.

Nie zabraknie dmuchańców, leżaków oraz konkursów.