• Start
  • Wiadomości
  • Rozrywka, aktywny odpoczynek i integracja. Ferie dla seniorów

Rozrywka, aktywny odpoczynek i integracja. Ferie dla seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku przygotował projekt „Zimowisko w mieście”, który dedykowany jest seniorom. Osoby w wieku 60+, w dniach od 4 do 8 lutego (poniedziałek-piątek), będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Są jeszcze wolne miejsca, warto skorzystać.
04.02.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kto powiedział, że aktywne spędzanie czasu zarezerwowane jest dla młodych? Seniorzy też potrafią się świetnie bawić
Kto powiedział, że aktywne spędzanie czasu zarezerwowane jest dla młodych? Seniorzy też potrafią się świetnie bawić
Dominik Paszliński/gdansk.pl


Przez pięć dni, w ramach projektu MOPR, na gdańskich seniorów czeka wiele atrakcji. Będzie coś dla umysłu, ciała i podniebienia.  

- Ferie kojarzą się z czasem w którym to dzieci spędzają aktywnie czas - mówi Sylwia Ressel, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Postanowiliśmy, że chcemy zrobić ukłon w stronę najstarszych gdańszczan, mówiąc dosłownie, chcemy wyciągnąć ich z domu, bo zima to taki czas, gdy zdecydowanie mniej się udzielają. Dzięki naszej propozycji seniorzy zyskają okazję do poznania nowych ludzi, do integrowania się, do rozwijania swoich pasji. Jest to także propozycja dla seniorów samotnych. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.


5 dni atrakcji

Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 4 stycznia i potrwają do piątku 8 stycznia. Na każdy dzień przygotowano coś innego. Oferta jest różnorodna, czyli mówiąc krótko - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W poniedziałek, 4 lutego, odbędą się zajęcia o tematyce podróżniczo - kulinarnej. Główną bohaterką będzie Gruzja. Tutaj spodziewać się można opowieści o tej ciekawej destynacji, pokazu slajdów, a także zdobycia informacji na temat pysznej kuchni i win z których słynie ten kraj.

We wtorek, 5 lutego, na seniorów czekają zajęcia manualno - artystyczne z garncarstwa. 

Środa, 6 lutego, odbędzie się znakiem aktywności sportowej. Na seniorów tego dnia czekać będą zajęcia pod hasłem „zdrowy kręgosłup”.


Sport można uprawiać w każdym wieku i wielu seniorów to potwierdzi
Sport można uprawiać w każdym wieku i wielu seniorów to potwierdzi
Dominik Paszliński/gdansk.pl


Gimastyka umysłu, czyli gry planszowe pamięciowe, zagadki logiczne, gry w planszówki czy karty to propozycja na czwartek, 7 lutego. Te zajęcia połączone zostaną ze słodkim poczęstunkiem. Będzie kawa, herbata, ciasto - czyli wszystko, co umila towarzyskie pogadanki.

W piątek, 8 lutego, dla seniorów przygotowano bliskie spotkanie z malarstwem. Uczestnicy zajęć zwiedzać będą galerię Sztuka Wyboru, po czym czekać na nich będzie poczęstunek i okazja do rozmowy na tematy związane z malarstwem.

- Dołączyć można w każdym momencie, nawet w trakcie trwania ferii dla seniorów - wyjaśnia Adam Bronk-Zdunowski, lokalny animator MOPR i jeden z pomysłodawców projektu. - Osoby, które zadzwonią i wyrażą chęć udziału w zajęciach, zostaną dokładnie poinformowane, co i gdzie i kiedy się wydarzy. Grupy będą kameralne, przewidujemy udział od 10 do 20 osób na daną grupę.


Trening umysłu jest bardzo ważny. Kto ma ochotę na łamigłówki i wysiłek umysłowy, powinien zapisać się na czwartkowe zajęcia
Trening umysłu jest bardzo ważny. Kto ma ochotę na łamigłówki i wysiłek umysłowy, powinien zapisać się na czwartkowe zajęcia
Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Co istotne, jeśli senior ma czas i ochotę, może zapisać się na wszystkie z proponowanych zajęć. Nie ma tu żadnych ograniczeń.

Zajęcia odbywać się będą m.in w świetlicy parafialnej we Wrzeszczu, w domach sąsiedzkich, klubie osiedlowym czy Centrum Pracy Socjalnej nr 1. Każde w proponowanych zajęć potrwa od 2 do 3 godzin.

Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerami:

797 909 104

797 909 128TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania