Zapraszamy na rozmowę z radnymi przed 50. sesją Rady Miasta Gdańska - wtorek godz.12.00

Czy zaplanowana na najbliższy czwartek (26 maja) sesja Rady Miasta Gdańska będzie spokojna czy też radni toczyć będą podczas niej gorące dyskusje? Jakie ważne decyzje zapadną? O to wszystko zapytamy naszych gości w programie „Wszystkie Strony Miasta”. Emisja programu we wtorek, 24 maja, o godz. 12.00.
( Publikacja: 23.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. zaproszeni do studia gdansk.pl radni (od lewej) Bogdan Oleszek (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elżbieta Strzelczyk (PIS)
Nz. zaproszeni do studia gdansk.pl radni (od lewej) Bogdan Oleszek (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elżbieta Strzelczyk (PIS)
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Najbliższa, 50. sesja rady Miasta Gdańska zaplanowana została na czwartek 26 maja. Tradycyjnie, jeszcze przed obradami zapraszamy do obejrzenia programu „Wszystkie Strony Miasta”, w którym z naszymi gośćmi, gdańskimi radnymi omówimy najważniejsze punkty obrad.

Nasze zaproszenie do studia gdansk.pl przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk, wiceprzewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk, radna klubu Prawa i Sprawiedliwości
  • Bogdan Oleszek, radny klubu Wszystko dla Gdańska

W programie obrad 50. sesji znalazł się m.in. punkt dotyczący ustanowienia nowych nagród Rady Miasta Gdańska. Mają być one wręczane za zasługi dla gdańskich seniorów i za zasługi dla gdańskiej młodzieży. O szczegóły tego pomysłu zapytamy naszych gości. Zapytamy też na pewno o szczegóły dotyczące pomnika Brunona Zwarry, który ma stanąć na Biskupiej Górce. Uchwała w tej sprawie również ma być podjęta na najbliższej sesji.

Radni będą też decydować w sprawie odstąpienia od żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego. Zapytamy naszych gości o to, w jakich sytuacjach i po spełnieniu jakich warunków mieszkańcy nie muszą oddawać bonifikaty, którą otrzymali od Miasta w momencie zakupu mieszkania. Czy są to sprawy losowe? Czy często tego rodzaju prośby trafiają do radnych?

Porządek 50. sesji RMG (117.33 KB)

Ciekawie zapowiada się też dyskusja dotycząca parkingów nadmorskich znajdujących się przy ulicach Błękitnej, Kaplicznej, Czarny Dwór i Nowotnej. Prezydent Miasta Gdańska wyraził bowiem zgodę na użyczenie tych nieruchomości Fundacji Społecznie Bezpieczni, która będzie tam prowadzić parkingi płatne. Prowadzi już ona w innych częściach miasta "parkingi społecznie odpowiedzialne". O zdanie w tej sprawie zapytamy też w programie przedstawicieli klubów radnych?

"Wszystkie Strony Miasta" - emisja wtorek, 24 maja, o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

Stogi. Mieszkańcy wybrali nowych radnych dzielnicy. Sprawdź, kto otrzymał mandat