• Start
  • Wiadomości
  • Rozbudowa ul. Kartuskiej. Miasto wysłało wniosek o dofinansowanie inwestycji przez rząd

Rozbudowa ul. Kartuskiej. Miasto wysłało wniosek o dofinansowanie inwestycji przez rząd

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wraz ze swoim zastępcą, Alanem Aleksandrowiczem, podpisali wniosek o dofinansowanie z budżetu państwa projektu rozbudowy ul. Kartuskiej. Dokument został złożony 7 lutego do Ministerstwa Infrastruktury. Przed tygodniem Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszego etapu tej inwestycji.
07.02.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miasto stara się o dofinansowanie projektu rozbudowy ul. Kartuskiej
Miasto stara się o dofinansowanie projektu rozbudowy ul. Kartuskiej
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Wniosek do Ministerstwa Infrastruktury złożono o przyznanie środków na realizację pierwszego etapu rozbudowy ul. Kartuskiej w Gdańsku, na odcinku od ul. Otomińskiej do Nowatorów. Koszt inwestycji w roku 2020 wynieść ma, według szacunków, 29,47 mln zł.

- Staramy się o otrzymanie połowy tej kwoty, czyli 14,735 mln zł. Trzymajmy kciuki, żeby odpowiedź z ministerstwa była pozytywna. Nie czekamy jednak z założonymi rękoma i kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na realizację tej rozbudowy - informuje prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

 

W ramach projektu „Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku, etap I, odcinek od ul. Otomińskiej do Nowatorów” zaplanowano:

- rozszerzenie ulicy Kartuskiej na wspomnianym odcinku
- rozbudowę i budowę skrzyżowań ul. Kartuskiej z drogami poprzecznymi wraz z rozbudową tych dróg w niezbędnym zakresie
- budowę dróg serwisowych do obsługi terenów przylegających do ul. Kartuskiej
- rozbudowę i budowę ulic poprzecznych w dostosowaniu do nowego układu komunikacyjnego ul. Kartuskiej: ul. Inżynierską, ul. Nową Inżynierską, ul. Fabryczną oraz drogi zapewniające spójność układu komunikacyjnego
Prace rozpoczną się w pierwszym kwartale tego roku, natomiast cały I etap inwestycji zostanie zakończony na przełomie 2021/2022r. Koszt realizacji zadania „Rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do granicy m. Gdańska”, etap I – odcinek od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów - to 29,47 mln zł (2020 r.) i 29 mln zł (2021 r.), łącznie - 58,47 mln zł.