• Start
  • Wiadomości
  • Rowerzyści, biegacze i piesi. Tunel pod Martwą Wisłą żyje!

Rowerzyści, biegacze i piesi. Tunel pod Martwą Wisłą żyje!

Sobota, 23 kwietnia przejdzie do historii. Dokładnie o godz. 9.30 w tunel wjechali rowerzyści. Nie setki a tysiące. Po nich biegacze i piesi. W niedzielę, 24 kwietnia, tunel będzie otwarty dla samochodów. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział nową gdańską tradycję.
( Publikacja: 23.04.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jako pierwsi pod Martwą Wisłą przejechali rowerzyści

Dwie wielkie rury, zbudowane pod wodą z prawie 4300 ton stali i 25 000 m sześciennych betonu. Robią wrażenie. Jako pierwsi przekonali się o tym rowerzyści, których - według wstępnych szacunków - było nawet 10 tysięcy. Wśród nich nasz fotoreporter.

O godz. 11 przez tunel ruszyli biegacze. Tych było zdecydowanie mniej, bo około 200.

Kilka minut po godzinie 13 tunel pod Martwą Wisłą opanowali piesi. Pochód poprowadzili szczudlarze i orkiestra, która nadawała szybkie marszowe tempo. Tłum ludzi (około 20-30 tys. osób) jedną nitkę tunelu, niewiele ponad kilometrowy odcinek, przeszedł w niecałe 20 minut.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział nową gdańską tradycję: co roku w przedostatnią sobotę kwietnia organizowany będzie przejazd rowerowy przez tunel pod Martwą Wisłą. Na pamiątkę jego otwarcia.


Tunel w sobotę, 23 kwietnia, będzie otwarty dla pieszych do godz. 17:00

Na uczestników czekać będzie poczęstunek oraz food-tracki


Zakład Komunikacji Miejskiej zapewni w tym dniu dodatkowe kursy autobusów i tramwajów kursujących przez węzeł Marynarki Polskiej.

Rozkłady jazdy w sobotę, 23 kwietnia:


Uwaga

Wszystkich uczestników wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa zawarte w regulaminie!