Rosja 2018. Strefa kibica na Targu Węglowym zaprosi na mecze Polski z Senegalem, Kolumbią i Japonią

Na Kremlu w Moskwie odbyło się w piątek, 1 grudnia, losowanie grup mundialu Rosja 2018. Polska zagra w grupie z Kolumbią, Senegalem i Japonią. Mecze Polaków będzie można oglądać w strefie kibica na Targu Węglowym.

Rosja 2018. Strefa kibica na Targu Węglowym zaprosi na mecze Polski z Senegalem, Kolumbią i Japonią
A
A
data publikacji: 01 grudnia 2017 r.

Błaszczykowski w akcji w Gdańsku w meczu z Meksykiem. Czy zagra z Senegalem w pierwszym polskim meczu na mundialu?
Błaszczykowski w akcji w Gdańsku w meczu z Meksykiem. Czy zagra z Senegalem w pierwszym polskim meczu na mundialu?
Jacek Szymański/ gdansk.pl

Polacy są w grupie H, w której zagrają kolejno z:

  • 19 czerwca z Senegalem
  • 24 czerwca z Kolumbią
  • 28 czerwca z Japonią

To egzotyczne drużyny, a jak Polacy grają z drużynami spoza Europy pokazał mecz towarzyski w Gdańsku z Meksykiem, przegrany przez Polaków 0:1. Oby w Rosji było lepiej (i oby zagrał tam pierwszy skład). 

Mecze grupowe (i oby kolejne) Polaków będzie można oglądać na telebimach na Targu Węglowym. - Myślimy też o tym, żeby pokazywać mecze innych drużyn - mówi Łukasz Wysocki z Gdańskiej Organizacji Turystycznej (GOT). - Nie wiem, czy wszystkie, ale na pewno mecze dla turystów z tych krajów, których mieszkańcy najchętniej przyjeżdżają do Polski.

Chodzi o mecze Niemców, Duńczyków, Szwedów, Anglików czy Hiszpanów (Włochów nie ma na mundialu). - Chcemy, żeby turyści zagraniczni, którzy będą latem w Gdańsku mieli jak Polacy miejsce do wspólnego oglądania meczów.

GOT chce też przyciągnąć kibiców, którzy kupią bilety na mecze grupowe w pobliskim Kaliningradzie (około 180 km od Gdańska). W Kaliningradzie na Arena Baltika odbędą się cztery mecze:

  • 16 czerwca, grupa D: Chorwacja - Nigeria
  • 22 czerwca, grupa E: Szwajcaria - Serbia
  • 25 czerwca, grupa B: Hiszpania - Maroko
  • 28 czerwca, grupa G: Belgia - Anglia

Łukasz Wysocki zapowiada, że GOT przygotuje specjalne kampanie reklamowe, skierowane zwłaszcza na takie rynki, jak Hiszpania i Anglia. GOT będzie zachęcał tamtejszych kibiców, aby nie tylko przylecieli na mecz do Kaliningradu, ale też odwiedzili pobliski Gdańsk.

- W ciągu dwóch tygodni odbędziemy spotkanie z władzami Kaliningradu - mówi Wysocki. - Zastanowimy się wspólnie, jak połączyć naszą gdańską ofertę - lotnisko, hotele, restauracje - z wizytą na stadionie w Kaliningradzie. Wiadomo, że część kibiców przyleci czarterem od razu do Kaliningradu i po meczu wyleci, ale część może chcieć zostać kilka dni dłużej. Angielska czy hiszpańska kultura piłkarska to nie tylko mecz i piwo, ale też zwiedzanie, rekreacja i odpoczynek.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl