Rolkowisko w Ergo Arenie w cztery wakacyjne weekendy. Wstęp bezpłatny

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i dwa weekendy sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu zaprasza w godzinach 16.00-19.00. Bezpłatnie. - Czekamy na początkujących i doświadczonych rolkarzy, płyta główna zmieści wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny, wspólny czas - zachęca Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala-Gdańsk Sopot.
( Publikacja: 12.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rolkowisko w Ergo Arenie odbywa się już po raz szósty
Rolkowisko w Ergo Arenie odbywa się już po raz szósty
fot. Ergo Arena

Rolkowisko, czyli bezpłatnie na rolkach i wrotkach

Ergo Arena już szósty rok w wakacje udostępnia bezpłatnie płytę główną dla osób jeżdżących na rolkach czy wrotkach. Inauguracja wakacyjnego Rolkowiska nastąpi w sobotę, 16 lipca.

– Tegoroczny kalendarz imprez w Ergo Arenie jest niezwykle bogaty, dlatego nieco zmodyfikowaliśmy formułę letnich Rolkowisk. Żeby podtrzymać liczbę naszych rolkarskich spotkań w tym roku jeździć będziemy również w soboty. Czekamy na początkujących i doświadczonych rolkarzy, płyta główna zmieści wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny, wspólny czas – zachęca Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala-Gdańsk Sopot, operatora Ergo Areny, organizatora wakacyjnego Rolkowiska.

Kiedy odbywa się Rolkowisko?

W tym roku płyta główna Ergo Areny będzie do dyspozycji rolkarzy przez cztery wakacyjne weekendy w godz. 16:00-19:00:

 • 16-17 lipca
 • 23-24 lipca
 • 13-14 sierpnia
 • 20-21 sierpnia

Ostatnia niedzielna odsłona (21 sierpnia) będzie trwała trzy godziny dłużej (do 22:00) i będzie połączona z zawodami oraz dodatkowymi atrakcjami.

Gdańskie pływalnie zapraszają latem mieszkańców i turystów - harmonogram i cennik

Pięć specjalnych stref Rolkowiska

Rolkowisko podzielone będzie na pięć specjalnie wyznaczonych stref:

 • nauki jazdy – nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie
 • freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora
 • nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności, zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora
 • jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie), w tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki
 • hokeja na rolkach – powstanie plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami, będą się na nim odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.

Wstęp bezpłatny, możliwość wypożyczenia sprzętu

Uczestnictwo w Rolkowisku jest bezpłatne zarówno dla mieszkańców Gdańska i Sopotu, Trójmiasta, województwa pomorskiego, jak i turystów dalszych regionów.

Wypożyczenie rolek i kasku z ochraniaczami możliwe będzie po uprzedniej rezerwacji telefonicznej lub mailowej (z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem) pod numerem telefonu +48 535 003 363 lub adresem e-mail: roll4all@roll4all.pl.

- Wystarczy wysłać sms a w nim imię i nazwisko, jaki sprzęt chcemy wypożyczyć, na jaki termin oraz rozmiar - mówią organizatorzy. 

Koszt wypożyczenia:

 • rolki - 20 zł
 • kask - 5 zł
 • ochraniacze - 5 zł
 • cały zestaw - 25 zł

Ze względu na komfort jazdy i bezpieczeństwo uczestników maksymalna liczba osób przebywających jednocześnie na płycie hali wynosi 299 (nie dotyczy obsługi).

Kto może brać udział w Rolkowisku?

Do udziału uprawnione są osoby:

a) przebywające samodzielnie w wieku powyżej 13-go roku życia;

b) poniżej 13-go roku życia, pod warunkiem sprawowania opieki przez osobę pełnoletnią. 

W przypadku grupy osób poniżej 13-go roku życia zaleca się obecność przynajmniej jednej osoby pełnoletniej będącej opiekunem na każde 10 osób. 

Zaleca się używania kasków, ochraniaczy i innych elementów wyposażenia mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników. Osoby poniżej 16 roku życia mają obowiązek zakładania kasku.


Partnerami strategicznymi Rolkowiska są Miasto Gdańsk, Miasto Sopot oraz ERGO Hestia.