Rodzicu, rusz do boju! Daj przykład własnemu dziecku!

Siatkówka to nie tylko sport, to także świetna zabawa, przekonuje o tym Amatorska Ligi Siatkówki Rodziców, która zaprasza rodziców uczniów z gdańskich szkół podstawowych do aktywności fizycznej. Udział w rozgrywkach jest bezpłatny, zapisy trwają do 15 lutego. Start na początku marca.
( Publikacja: 08.02.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Amatorska Liga Siatkówki Rodziców to międzyszkolna inicjatywa sportowa, której głównymi uczestnikami są rodzice dzieci gdańskich szkół podstawowych. Jej celem jest integracja rodziców tych placówek oraz pokazanie dzieciom, że sportowa rywalizacja może być fajna.
 

O szczegółach akcji mówi nam Katarzyna Romanowska z Amatorskej Ligi Siatkówki Rodziców.

Kto może wziąć udział w lidze?

- Wyłącznie rodzice dzieci z gdańskich szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych. Nie może grać na przykład żaden wynajęty siatkarz Lotosu Trefl czy siatkarka Atomu Trefl. Oj, nie (śmiech). Mają grać rodzice niezrzeszeni w klubach.

Drużyny mają być męskie i żeńskie?

- Dowolnie, choć mile widziane są mieszane, męsko-żeńskie. Przede wszystkim chodzi o zabawę a nie morderczą rywalizację (śmiech). My, rodzice, gramy od roku w szkole, czasem przeciwko nauczycielom i wiemy, jak temperatura emocji się podnosi (śmiech). Na szczęście na trybunach zasiadają dzieci z klekotkami i trąbkami, więc rodzice na parkiecie powstrzymują swoje emocje (śmiech).

Zapisy trwają do 15 lutego.

- Czasu zostało niewiele, czekamy na zgłoszenia. Na razie wiemy, że około dziesięć drużyn się organizuje, część z nich zaczęła nawet treningi.

Gdzie będą rozgrywane mecze?

- W Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ul. Azaliowej 18 w Gdańsku. Dzięki uprzejmości tej placówki sala gimnastyczna zostanie nam udostępniona bezpłatnie. Rozgrywki będą odbywały się w soboty. Sala jest duża, więc jednocześnie można rozgrywać dwa mecze.

Jak będą wyglądały rozgrywki?

- Wszystko zależy od ilości zgłoszeń. Jeśli będzie na przykład dziesięć czy jedenaście drużyn, to będziemy grać systemem każdy z każdym przez najbliższe tygodnie a na koniec, w czerwcu, finał z udziałem dwóch najlepszych zespołów.

Ile trzeba zapłacić za udział w lidze?

- Udział w rozgrywkach jest bezpłatny. Głównie dzięki dyrekcji Pozytywnej Szkoły Podstawowej, która udostępniła salę, zadbała o sprzątanie, kogoś kto otworzy salę i ją zamknie. Pojawili się też pierwsi sponsorzy, ale zapraszamy do współpracy innych, którzy chcieliby ufundować nagrody dla zwycięskich szkół.


Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy i regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.liga.rodzicenasali.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/liga.alsr